Arkaplanda Çalışan Chrome Tarayıcısı Nasıl Kapatılır?

Mobil cihazlarda hem hücresel verinizi tüketen hem de pil seviyesini düşüren, aynı zamanda bilgisayarınızın da yavaş çalışmasına ve interneti de yavaşlatmasına sebep olan arkaplanda çalışan Google Chrome nasıl kapatılır?

Dünyaca bilinen ve kullanıcılar tarafından tercih edilen üzerinde binlerce eklentinin olduğu geniş bir arşive sahip olan Google Chrome, Android cihazların ve bilgisayarların yanı sıra her ne kadar Safari tarayıcısına sahip olan iPhone cihazlarında da oldukça fazla kullanıcıya sahiptir. Neyse sözü fazla uzatmadan eğer sizde Google Chrome’ un arkaplanda çalışmasını istemiyor ve yapılması gereken işlemin ne olduğunu merak ediyorsanız, izlenmesi gereken adımlar;

  • Öncelikli olarak Chrome tarayıcısında sağ üst taraftan Ayarlar‘ a girin.
  • Daha sonra buradan Gelişmiş ayarları göster sekmesine tıkladığınızda en alta indiğiniz Sistem başlığı altında aradığımız seçeneği göreceksiniz, yanındaki onayı kaldırmanız yeterli olacaktır.

Arkaplanda Çalışan Chrome Tarayıcısı Nasıl Kapatılır1

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.