Hotmail’de Otomatik Tatil Yanıtı Nasıl Oluşturulur?

İş yoğunluğunda, tatilde ya da internet erişiminin olmadığı durumlarda gelen e-postalara cevap veremeyecek durumda iseniz, belirleyeceğiniz bir cevap tanımlamasıyla gelen tüm maillerinize bu mesaj ile cevaplama sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Mailleri yoğun olarak kullananlar Hotmail’ in “Otomatik tatil yanıtları gönderme” özelliği sayesinde iş yerinde, izine çıkılacağında ya da birkaç gün maillere cevap veremeyecek durumlarda gerçekten önemli bir özellik olduğunu söyleyebilirim.

Otomatik tatil yanıtları göndermenin ayarları nasıl yapılır?

  • Öncelikli olarak Hotmail sayfasını açın
  • Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan çark simgesine tıklayın ve ardından Seçenekler‘ e tıklayın

Hotmail’de Otomatik Tatil Yanıtı Nasıl Oluşturulur1

  • Gelen kısımda “Hesabınızı yönetme” başlığı altında yer alan “Otomatik tatil yanıtları gönderme” seçeneğine tıklayın.

Hotmail’de Otomatik Tatil Yanıtı Nasıl Oluşturulur2

  • Daha sonra Bana e-posta gönderen kişilere tatil yanıtı gönder seçeneğini seçin ve ardından “Dışarıda olduğunuz sürece göndermek istediğiniz iletiyi girin” başlığı altındaki alana göndermek istediğiniz mesajı yazın.

Hotmail’de Otomatik Tatil Yanıtı Nasıl Oluşturulur3

  • Yalnız buradaki önemli nokta istenmeyen ya da spam gibi önemsiz e-postaları fazlaca almanıza maruz kalacağınız için Yalnızca kişileri yanıtla onay kutusunun aktif olduğundan emin olun.

Yapılan bu işlemlerden sonra gelen mesajlara cevap verecektir. Bu işlemi iptal etmek istediğinizde ise Tatil yanıtını gönderme seçeneğine tıklayarak eski haline getirmiş olursunuz. Bu işlemlerin sonunda kayıt edilerek işlemi sonlandırabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.