iPhone’da Video ve Fotoğraflar Nasıl Gizlenir ?

iPhone yada IOS işletim sistemli cihazınızda fotoğraf ve videolarınızı gizleyebilirsiniz. iPhone’da Video ve Fotoğraflar Nasıl Gizlenir ?

Günümüzde kullanılan akıllı cihazlar artık oldukça yüksek depolama alanlarına sahipler ve bu kullanıcılar cihazları üzerine kaydettikleri video yada fotoğrafları uzun sürelerce saklayabilmelerine imkan tanıyor. Apple son olarak kullanıma sunduğu İphone ve İpad serilerinde depolama alanlarının başlangıç modellerinde bile oldukça yüksek tutması zaman içerisinde kullanılan akıllı cihazların depolama alanlarının bilgisayarlarla yarışır hale geleceğinin de bir göstergesi.

Kullandığımız Apple cihazlarınıza kayıt ettiğiniz video veya fotoğraflar sıradan şeyler olabildikleri gibi aynı zamanda kişisel hayatınızdan anılar içeren sizin için oldukça önemli olan  medyalarda olabilir. iOS 10 işletim sisteminde isteğiniz doğrultusunda bu medyaları gizlenebiliyorsunuz ve bu sayede bir başkası tarafından kolayca görüntülenmesini engelleme imkanına sahip oluyorsunuz.

Bu yazımızda  iOS 10 işletim sistemli cihazlarınızda video ve fotoğrafları nasıl gizleyebileceğinizi detayları ile anlatacağız.

iPhone’da Video ve Fotoğraflar Nasıl Gizlenir ?

iOS 10 işletim sistemi yüklü olan iPhone yada iPad’iniz ile dilediğiniz herhangi bir fotoğrafı veya videoyu kolayca gizleyebilirsiniz. Örnek olarak, herhangi bir fotoğraf  yada videoyu, bir kez gizlendiğiniz zaman Koleksiyonlar, Yıllar veya Anlar içerisinde birdaha  görüntülenmeyecek. Ancak görüntüleyebilmeniz için, Gizli  isimli albüm üzerinden yada Spotlight arama sonuçları üzerinden bulunabilecektir.

İOS 10 işletim sistemli cihazlarınızdan fotoğraf ve videolarınızı gizlemek için ilk olarak ana ekrandan fotoğraflar sekmesine giriş yapıyoruz.

iphoneda-video-ve-fotograflar-nasil-gizlenir-4

Ekrana gelen fotoğraf veya videolardan gizlemek istediklerinizi seçin ve ekranın alt kısmında yer alan paylaş sekmesine giriş yapın.

iPhone'da Video ve Fotoğraflar Nasıl Gizlenir ?

Paylaş sekmesine giriş yaptığınız da ekranınızın altında Gizli seçeneği açılacaktır.

Bu seçeneği aktif edin ve ardından sizden onay isteyen bir uyarı çıkacaktır bu bildiriye de onay verin.

iPhone'da Video ve Fotoğraflar Nasıl Gizlenir ?

Bu işlemleri tersine çevirmek isterseniz Albümler sekmesi > Gizli sekmesi yolunu izleyerek uyguladığınız aynı adımları tekrar edebilirsiniz.

Çok sayıda medyayı tek seferde gizleme işlemi yaptıysanız ve bunları eski durumuna geri getirmek istiyorsanız, Seç sekmesi > Tümünü Seç sekmesi > Paylaş sekmesi > Gizleme sekmesi yolunu kullanarak işlemi tersine çevirebilirsiniz.

Android Cihazlarda Fotoğraflar Nasıl Gizlenir?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir