Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu

iOS ve Android kullanıcılarının vaz geçilmez uygulaması Instagram‘da her gün milyonlarca fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Bu nedenle  Popüler fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram’daki hesabınızı güvenli hale getirmek için bazı detaylara dikkat etmeniz büyük önem taşıyor. Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu nu sizler için yayınlıyoruz.

 

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu

1. Profilinize Telefon Numaranızı Eklemeyin

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu 1

Instagram Gizlilik Politikası’na göre, telefon numaranız gizli olacak şekilde işaretlenmiş olsa bile telefon numaranız üzerinden profiliniz kolayca bulunabiliyor. Profilinizi doldururken, bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına telefon numaranız bölümünü boş bırakabilirsiniz.

2. Fotoğraflarınıza Konum Eklemeyi Tekrar Düşünün

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu 2

Sıkı bir Instagram kullanıcısıysanız, paylaşacağınız fotoğraflara konum da etiketleyebildiğinizi biliyorsunuzdur. Eğer, profiliniz herkese açık durumdaysa bu etiketlemeler sizin için çeşitli sıkıntılar doğurabilir. Nasıl yani? diyorsanız hemen anlatalım. Evinizde paylaştığınız bir fotoğrafa, konum eklediniz diyelim. Tatildeyken veya herhangi bir yerdeyken paylaşım yaptığınızda, bu fotoğrafı herkes görebileceğinden evinizin boş olduğunu herkese açık bir şekilde bildirmiş oluyorsunuz. Bu da hırsızlık gibi durumlara davetiye çıkardığından, daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Malum, günümüzde hırsızlar bile teknolojiye ayak uydurmuş durumda. Önlem almakta fayda var.

Tıklayın, Öğrenin  :Android ve iOS Telefona Instagram Fotoğraflarını İndirme

3. Bağlantılı Hesaplarınızı da Kontrol Edin

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu 3

Fotoğraflarınızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için Facebook, Twitter veya diğer sosyal ağlarla Instagram hesabınızı ilişkilendirerek paylaşım yapabiliyorsunuz. Ancak bu noktada, fotoğraflarınızın herkese görünmemesi için ilgili sitenin de gizlilik ayarlarını kontrol etmeniz gerekiyor.

Tıklayın, Öğrenin :Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

4. Profilinizi Gizli Hale Getirin

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu 4

Fotoğraflarınızı ve profil bilgilerinizi sadece izin verdiğiniz kullanıcılara göstermek istiyorsanız, Gizli hesap özelliğini aktif edebilirsiniz. Bunun için, profilinize gidin ve Ayarlar bölümüne tıklayın. Açılan menüde Hesap adı altındaki Gizli Hesap özelliğini aktif hale getirin. Bu adımdan sonra hesabınız sadece izin verdiğiniz kişilere görünecektir. Şunu da belirtmekte fayda var, her ne kadar profiliniz gizli olsa da Twitter’da fotoğraf linkini paylaştığınızda bunu herkes görebilecektir. Bunu dikkate almanızı öneririm.

Tıklayın, Öğrenin :İnstagram’da Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

5. Tehlikeli Bağlantılardan Uzak Durun

Gizli hayranlar, sizi takip etmeyenleri öğrenin vb. türden paylaşılan bağlantılara kesinlikle tıklamamanız gerekiyor. Eğer tıkladıysanız, bir an önce hesap bilgilerinizi yani mail, şifre gibi bilgilerinizi değiştirmeniz gerekiyor. Bu tür bağlantıları paylaşanların hedefi, hesabınızı ele geçirmek olduğundan çok dikkatli olmalısınız.

Eğer; Instagram üzerinde profilinizi güvende tutmak için başka önerileriniz varsa bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir