iPhone X’e Home Tuşu Nasıl Konulur?

Bildiğimiz gibi Apple’ın 10.yıla özel olarak ürettiği iPhone X modellerinde, home tuşu bulunmuyor. Face ID yüz tanıma teknolojisini kullanan Apple, bu seferlik böyle bir tuşa gerek duymamış ve cihaza ekleme yapmamış. Fakat bu duruma alışkın kullanıcılar da, doğal olarak home tuşu arasalar da maalesef bulamadılar. Pek iPhone X modeline home tuşu nasıl eklenir?

iPhone X’e Home Tuşu Eklemek

Fiziksel tuşsuz ve ana ekrandan ulaşabileceğiniz rahat bir Home tuşu için, aşağıdaki adımları uygulamanız fazlasıyla yeterli olacaktır.

  • Adım: Menüden ayarlar kısmına gelerek, Genel > Erişilebilirlik seçeneklerini kullanmanız gerekiyor.
  • Adım: AssistiveTouch seçeneğini aktif konuma getirmelisiniz.
  • Adım: ‘’En Üst Menüyü Özelleştir’’ seçeneğine tıklayın ve sadece yıldıza sahip olan ‘’Özel’’ kalana kadar diğer tüm seçenekleri eksiltmeye başlayın.
  • Adım: ‘’Özel’’ simgesine basarak Ana Ekran seçeneğine dokunun.
  • Adım: Ana ekran tuşu aktif olmadığı zamanlarda şeffaflık seviyesini %20 oranına çekmelisiniz. Bu özellik sayesinde birçok uygulamada kaydırma problemi yaşamayacaksınız.
  • Adım: Sanal Ana Ekran Tuşuna basılı tutarak, ekranın alt kısmına doğru sürüklemeye başlayın.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınızın alt kısmına sanal tuşunuz gelecektir. Sanal tuşun  dezavantajlarına göz atacak olursak, ilk önce parmak izi okuyamadığını belirtebiliriz. Ayrıca büyük ekran ve rahat bir kullanıma kapılarını açan X modelinin, kullanım alanının da biraz daraldığını söyleyebiliriz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.