Apple Cihazlarına Hard Reset Nasıl Atılır?

Hard reset olayı, bazı kullanıcılar tarafından fazlaca yanlış biliniyor. Hard reset demek, telefonunuzun olağan dışı durumlarda yeniden başlatılması demektir. Telefonunuz birden farklı reaksiyonlar gösterdiğinde, donduğunda veya takılı kaldığında hard reset atabilirsiniz. Hard reset sırasında, hiçbir dosyanız silinmez ve zarar görmez. Sadece hard reset sayesinde telefonunuz hızlı bir şekilde kapanır ve yeniden kullanıma açılır. Peki Apple cihazlarında hard reset nasıl atılıyor?

iPhone’a Hard Reset Nasıl Atılır?

iPhone cihazınıza hard reset atabilmek için öncelikle açma kapama ve home tuşuna, ekran kapanana kadar aynı anda basmalısınız. Ekran kapandıktan sonra biraz daha bekleyin ve karşınıza Apple logosu gelecektir. Apple logosunu gördüğünüz anda, cihazın hard resetini başlatmış olursunuz.

iPhone X Hard Reset Atma

iPhone X cihazınıza reset atmak için, ilk önce ses açma tuşuna bir kere basın, daha sonra ses kapama tuşuna da bir kere basın ve parmağınızı çekin. Daha sonra güç tuşuna 10 saniye basılı tutarak hard reseti başlatabilirsiniz.

iPhone 8 Hard Reset Atma

iPhone 8 modeline hard reset atmak için ilk olarak ses açma tuşuna basın, daha sonra ses kapama tuşuna basın ve elinizi çekin. Elinizi çeker çekmez güç tuşuna basılı tutun ve Apple logosunun gelmesini bekleyin.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Hard Reset Atma

Cihazın sağ tarafında bulunan açma kapama tuşuna basılı tutmaya başlayın ve daha sonra sol kısımda bulunan ses kısma tuşuna bir sefer basın. Ekran kapanıp yeniden gelene kadar, basılı tuttuğunuz güç tuşunu bırakmayın.

iPad Hard Reset Atma

iPad cihazınızın güç ve home tuşunu aynı anda basılı tutmalısınız. Cihazda, Apple logosunu görene kadar bu işlemi yapmaya devam edin.

iPod Hard Reset Atma

  • iPod Touch ve Nano 7th Generation İçin; Cihazın güç düğmesine bir müddet basılı tuttuktan sonra, karşınıza çıkan kapat slider’ını kaydırın. Daha sonra güç düğmesinden yeniden açın ve Apple logosu görünene kadar güç ve home tuşlarına basılı tutun.
  • 6th Generation Nano İçin; 8 saniye boyunca power ve ses kısma tuşlarına basılı tutmalısınız. Bir süre sonra Apple logosu görüncektir.

Eski iPod Cihazlarına Hard Reset Atmak

Bunu yapabilmeniz için menü tuşuna sadece 8 saniye basmanız yeterlidir.

Apple Watch Hard Reset Atmak

Cihazda yer alan yan düğmeye ve Dijital Crown’a aynı anda 10 saniye basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüz an işlem yapmayı bırakın.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.