iPhone veya iPad Cihazları Resetleme Nasıl Yapılır?

Apple firmasının tüm gelişmiş çalışmalarına rağmen, bazen insanlarımız donma gibi durumlarla karşı karşıya gelerek cihazlarını yeniden başlatabiliyorlar. Tabii ki bu işlem, kullanıcılara sıklıkla önerilmiyor. Çünkü olağan dışı bir yeniden başlatmada, cihaz kalıcı hasarlarla beraber açılabiliyor.

Kullanıcılar, bazı zamanlarda cihazlarını kullanamayabiliyorlar. Bu yüzden de en son çare olarak reset, yani yeniden başlatma fikri uygulamaya alınıyor.

iPhone 7 ve iPhone Plus Modellerinde Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu resetleme yöntemi, sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde çalışmaktadır. Telefonunuz, ani bir kasma ve donmaya maruz kaldıysa, telefonunuzu kolaylıkla yeniden başlatabilirsiniz. Ekran siyah bir konuma gelene kadar, uyku/uyandırma tuşuna basılı tutmalısınız. Üsteki tuşa basılı tutarken, aynı zamanda yan tarafta bulunan ses azaltma tuşuna da basılı tutmalısınız. Kısa süre sonra Apple logosu karşınıza çıkacaktır. Bu durum yaklaşık 20 saniye sürecektir ve logoyu görene kadar da tuşları bırakmamalısınız.

Eski iPhone 6, iPhone SE ve Tüm Eski iPhone Modellerinde Resetleme İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone 7 modeli dışında eski bir modele sahipseniz, resetleme işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Cihazı yeniden başlatmak yani resetlemek için, cihazın alt kısmında yer alan Ana ekran düğmesini ve güç düğmesini aynı anda basılı tutun. Sonrasında ekran siyahlaşıyor ve Apple logosu karşınıza çıkıyor. Bu sayede de, cihazınızı kolayca yeniden başlatmış oluyorsunuz. Bu yöntem iPad modellerinde de aynı şekilde çalışmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.