Android Uygulama Durduruldu Hatası ve Çözümü

Android uygulamaların genel bir problemi olan ‘’Uygulama Durduruldu’’ problemi, kullanıcıların bazı programları kullanamaması anlamına geliyor. Yani kullanıcılar kendilerine lazım olan ve mutlaka kullanmaları gereken bir uygulamayı indirdiklerinde bu hatayı alabiliyorlar. Tabii ki bu hatalar sadece uygulamadan değil, bazen telefonlardan da kaynaklanabiliyor. Peki uygulama durduruldu hatası en kolay nasıl aşılır?

Android Uygulama Durduruldu Hatası ve Çözümü

İndirdiğiniz Android uygulamada böyle bir hata alıyorsanız, ilk işlem olarak önbellek temizlemeyi deneyebilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamayı Ayarlar > Uygulama Yöneticisi menüsünden bularak, ana paneline giriş yapın. Panelden önbelleği temizleyin ve masaüstüne dönerek yeniden çalıştırmayı deneyin. Eğer yine de durduruldu hatası alıyorsanız, bu sefer uygulamayı silip Google Play Store üzerinden yeniden indirip denemelisiniz.

Tekrar indirdiğiniz uygulama, yine aynı hatayı verebilir. Bu durumda problem büyük ihtimalle uygulamada değil, sizin cihazınızdan kaynaklanıyordur. Eğer indirdiğiniz uygulama sizin için çok çok önemliyse, geriye tek bir seçenek kalacaktır. Kullandığınız cihazın içerisindeki tüm dosyaları yedekleyerek, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmelisiniz.

Çok zorunlu olmadıkça bu işlem kimse tarafından tavsiye edilmiyor. Çünkü günlerce uğraştığınız telefon ayarlarınız ve verilerinizin bir kısmı bu işlem yüzünden silinebiliyor. Ancak uygulama sizin için büyük önem taşıyorsa ve onu açmak istiyorsanız, mecburen telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmelisiniz. Fabrika ayarları işlemini başlatmadan önce de telefonunuzun içerisindeki tüm dosyaları, farklı bir yere yedeklediğinize emin olmalısınız.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.