Android’de Google Play Doğrulaması Gerekiyor Hatası

Android kullanıcılarının en büyük problemlerinden birisi de, sık sık meydana gelen Google Play güncellemeleridir. Neredeyse her hafta mutlaka bir güncelleme alan Google Play Store, bu güncellemelerle beraber yeni problemleri de yanında getiriyor. Son zamanlarda neredeyse tüm kullanıcılar tarafından alınan Google Play doğrulaması gerekiyor hatası, basit birkaç yolla çözüme kavuşturuluyor. Peki nasıl?

Android’de Google Play Doğrulaması Gerekiyor Hatası Çözümü

Google Play tarafından verilen bu hatayı aşabilmek için basit birkaç işlem yapmanız gerekecek. İlk olarak başvuracağınız işlem, Google Play’de hata veren hesabınızı kaldırmak olacaktır. Hesabınızın içerisindeki bilgileri, hesabı kaldırmadan önce yedeklemek sizin yararınıza olacaktır. Kaldırdığınız hesabı yeniden eklediğinizde, problemin çözüldüğünü göreceksiniz. Eğer problem çözülmezde, farklı bir yol daha izleyebilirsiniz.

Aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, telefonunuzun ayarlar bölmesinden uygulamalar sekmesine girerek, Google Play Store’u bulmalısınız. Daha sonra verileri temizle komutunu uygulayarak tüm verileri temizleyin. Menüden çıkmadan hemen önce ön belleği de boşaltmanızda fayda olacaktır.

Eğer yine aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, son çare olarak yine uygulamalar kısmından Google Play Store uygulamasını bulun. Daha sonra güncelleştirmeleri kaldır seçeneğine basarak, uygulamayı ilk günkü haline getirebilirsiniz. Çünkü uygulama tarafından verilen bu tür hatalar, genellikle haftalık olarak getirilen güncellemelerden meydana geliyor. Siz de bugüne kadar yüklenen güncellemeleri tamamen kaldırarak, Play Store uygulamasını ilk günkü haline çevirerek, sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.