Youtube’da Video Nasıl Şikayet Edilir?

Youtube dünya genelinde en çok tercih edilen video izleme sitelerinin başında geliyor. Youtube’a ilgi büyük olduğu için de uygulamayı kullanırken ufak problemlerle karşılaşabiliyoruz. Bunlardan biri de uygunsuz içeriklerin barındırılması. Eğer Youtube’da izlediğiniz bir videonun uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız, telefon veya tabletiniz üzerinden video rapor etme (şikayet etme) özelliğini kullanabilirsiniz.

Kendi algoritmasının yanında kullanıcı feedbacklerine de güvenen Youtube uygulamasında platformda bulunmaması gerektiğini düşündüğünüz Cinsel İçerik, Çıplaklık, Şiddet, Tiksindirici, Nefret Söylemi, Irkçılık, Kötü davranış veya Küfür, Zararlı, Tehlikeli, Kışkırtıcı ve Provakatif Söylemler, Çocuk İstismarı ve Hak İhlali içeren (Örneğin; Size ait videonun çalınması, kopyalanması, bilginiz dışında kullanılması) videoları bildirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube’da olmasını istemediğiniz videoyu yöneticilere bildirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Youtube video şikayet etmek isimli bu konumuzda Android, iOS, Windows Phone ve Blackberry OS tabanlı cihazlarda uygulama içerisinden şikayet etme yöntemi şu şekilde yapılır.

Youtube’da Video Nasıl Şikayet Edilir?

  • Uygulamayı başlatın.

Youtube'da Video Nasıl Şikayet Edilir1

 

  • Şikayet etmek istediğiniz videoyu başlatın.
  • Sağ üst kısımda yer alan ≡ (Ek Seçenekler) simgesine basın.

Youtube'da Video Nasıl Şikayet Edilir2

Bildir ‘e dokunun.

Youtube'da Video Nasıl Şikayet Edilir3

Rapor türünü seçin ve Bildir’e basın.

Youtube'da Video Nasıl Şikayet Edilir4

  • Video incelenmek üzere işaretlendi.

Uyarı: Sürekli olarak haksız sebeple video şikayeti yapmanız spam olarak kabul edilir ve bu hesabınızın kapatılmasına yol açabilir. Bu sebeple yapılan bildirim işleminin dikkate alınacak ve onaylanacak şekilde gerçekleştirilmesi tarafımızca tavsiye edilir.

 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.