iPhone 7 ve 7 Plus Özellikleri

7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple haberlerinde güvenilir kaynaklar arasında gösterilen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni iPhone’larda yer alacak bazı özellikleri telefonların tanıtımı öncesi ortaya çıkardı.

iPhone 7 ve 7 Plus Özellikleri

iPhone 7 Plus 3 GB RAM ile geliyor

Kuo tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 7 modellerine güç verecek TSMC üretimi Apple 10 işlemcisi 2.4 GHz hızına erişebilecek. iPhone 7’de 2 GB RAM’e yer verecek Apple, iPhone 7 Plus’ta ise çift kameranın görüntü işleme sürecini göz önünde bulundurarak telefonda 3 GB RAM kullanacak.

Çift kamera detaylanıyor

Rapora göre iPhone 7 Plus’ta farklı yapıda 12 megapiksel çözünürlüklü iki kamera kullanılacak. Büyük olan sensöre 6 katmanlı lense eşlik edecek ve ek olarak OIS özelliği olacak.

16-09/04/iphone-7-plus-camera.jpg

12 megapiksellik diğer arka kameraya ise beş katmanlı bir lense eşlik edecek. Henüz kesinlik kazanmasa da, sensörlerin Sony üretimi olması bekleniyor.  Apple ayrıca yeni iPhone’larda daha iyi bir görüntü kalitesi yakalamak için yeni bir ortam ışığı sensörü ve daha gelişmiş çift LED flaş kullanacak.

Üç farklı dahili depolama

iPhone kullanıcılarının 16 GB kabusu iPhone 7 modelleriyle sona eriyor. Rapora göre yeni iPhone’larda dahili depolama 32 GB/128 GB/256 GB şeklinde olacak. Apple bu defa 64 GB’lık modeli rafa kaldırıyor.

Yeni renk seçenekleri yolda

Kuo tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 7 modelleri beş farklı renk seçeneğiyle geliyor. Altın, gümüş, roze altın ve uzay grisinin yanında yeni iPhone’larda parlak siyah renk seçeneği de karşımıza çıkacak.

16-09/04/iphone.jpg

Basınca duyarlı home butonu ve suya dayanıklılık

iPhone 6s modelleriyle basınca duyarlı ekrana geçiş yapan Apple, uzun bir süredir dillendirilen basınca duyarlı home butonunu ise iPhone 7 modellerinde kullanmaya başlayacak.

Bir diğer önemli husus ise suya dayanıklılık. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Apple Watch gibi IPX7 sertifikasına sahip olacak. Bu sertifika yeni iPhone’ların 1 metre derinlikte yarım saat boyunca su sızıntılarına karşı direnç gösterebileceği anlamına geliyor.

iPhone 7 ve 7 Plus cephesindeki diğer gelişmeler

Yeni iPhone’larda kulaklık girişi olmayacak. Apple bunun yerine telefonlara ikinci bir hoparlör yerleştirecek. Rapora göre iPhone’larda ilk kez stereo kalitesinde ses deneyimi sunulacak.

iPhone 7 modellerinde ekran boyut ve çözünürlük seviyesi iPhone 6s serisiyle aynı olacak. Ancak Apple, 9.7 inçlik iPad Pro’da yer verdiği yeni ekran teknolojisini iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a taşıyacak.

eni telefonlar bu sayede daha geniş ve daha iyi bir renk kalitesi sunacak. 9.7 inçlik iPad Pro, Apple’ın ürünlerinde kullandığı en gelişmiş ekrana sahip.

Son olarak yeni iPhone’larda daha hızlı tepki gösteren bir yakınlık sensörü kullanılacak.

Analist tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışları yıl sonuna kadar 60-65 milyon seviyesinde olacak.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.