Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?

Samsung Galaxy Note 7 iade sürecinin nasıl olacağı, kullanıcıların para iadesi alıp alamayacakları ve cihazın tekrar ne zaman satışa çıkacağı ile ilgili detaylar Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir ? yazımızda.

Samsung Galaxy Note 7 Nasıl İade Edilir?

Bir süredir gündemde olduğu üzere Galaxy Note 7 cihazının bataryasının patlaması olayı ve kullanıcılardan bu bağlamda gelen şikayetler üzerine Samsung, Galaxy Note 7 modellerini geri toplatacağını duyurmuş ayrıca Galaxy Note 7 satışlarını geçici bir süreliğine durdurmuştu.

Bu açıklama üzerine özellikle Note 7 sahipleri cihazın iade sürecinin nasıl işleyeceğini, yeni cihazla değişimin ya da para iadesinin nasıl yapılacağını merak ediyorlardı. Kullanıcıların merak ettiği bu sorular artık netlik kazanmış durumda.

Konuyla ilgili detayları aşağıda anlatıyor olacağız ancak tüm bu açıklamaların Resmi Distribütör garantisindeki cihazlar için geçerli olduğunu belirtelim.

Eğer Note 7 modelini ithalatçı garantili olarak aldıysanız bu noktada süreç aynı işlememekle birlikte, sorunu çözüme kavuşturmak için cihazı satın aldığınız yere başvurmayı deneyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 7 geri verilerek para iadesi nasıl alınır?

Eğer Samsung Galaxy Note 7 sahibiyseniz ve bu olay üzerine Note 7 kullanmaktan vazgeçip para iadesi almak istiyorsanız, BTK’nin verdiği tarihe göre 3 Eylül 2016 itibariyle Galaxy Note 7’yi satın aldığınız mağaza ile iletişime geçerek cihazınızı teslim edip para iadesi talep edebilirsiniz.

Geri çağrılan Galaxy Note 7 modeli yenisiyle nasıl değiştirilecek?

Note 7 Nasıl İade Edilir? Eğer Galaxy Note 7 cihazınızdan memnunsanız ve kullanmaya devam etmek istiyorsanız yeni cihazla değişim yaparak batarya sorunun çözüldüğü Note 7 modeli ile cihazı kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak cihaz değişimi için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Henüz Samsung tarafından cihazların yenisiyle değişim sürecinin ne zaman başlayacağı net bir şekilde açıklanmazken, süreç başladığında cihazı satın aldığınız nokta üzerinden teslim ederek yeni ve sorunsuz Galaxy Note 7 modelini alabileceksiniz. Ancak model değişimi için mağazalar yerine yetkili servis devreye girerse, bu süreç daha da uzayacaktır. Ayrıca ülkemizde de cihaza talebin yoğun olduğunu da hesaba katarsak bu süreçte trafiğin yoğun olacağı aşikâr.

Bu noktada altını çizmemiz gerekiyor ki bu işlem kısa bir sürede başlayacak olsa da ciddi yoğunluğa neden olacak ve yeni cihazların temini biraz daha ileri tarihlere sarkabilecektir. Yani şimdilik gider gitmez cihazınızın anında yenisiyle değiştirilmesi gibi bir durum görünmüyor. Bu nedenle elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Peki operatörlerden taahhütlü Note 7 alan kullanıcılar ne yapacak?

Samsung Galaxy Note 7 cihazını operatör aracılığıyla taahhüt imzalayarak almış kullanıcıların şu an için ne yapacağı belirsizliğini korurken, muhtemelen taahhütlerin iptali gibi bir durum olmayıp, kullanıcılar cihazlarını yenisiyle değiştirme durumunda kalacaklardır.

Bu noktada para iadesi ya da aylık ödeme iptali gibi bir durum olsa da imzalanan sözleşmelerin buna uygun olup olmadığı henüz açıklığa kavuşmadı.

Operatörlerden Note 7 alan kullanıcılar ilk etapta bir adım atmadan kendi operatörlerinden gelecek açıklamayı bekleyebilir ya da süreci hızlandırmak için ilgili operatörün resmi mağazasına giderek durumla ilgili bilgi almayı, çağrı merkezini aramayı deneyebilir.

Samsung Galaxy Note 7 satışları tekrar ne zaman başlayacak?

Bildiğiniz üzere hatalı modellerin piyasadan çekilmesi için Samsung Galaxy Note 7 satışları ülkemizde bir süreliğine durduruldu. Tam bir tarih paylaşılmamasıyla birlikte, mevcut Note 7 kullanıcılarının cihaz değişimleri ve iadeleri düzenli bir şekilde sağlanmaya başladığında tekrar cihazın satışa çıkması bekleniyor.

Note 7 Nasıl İade Edilir sorusunu cevaplamaya çalıştık. Sorularınızı konu altına yazabilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir