WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ?

Artık popüler mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a hem telefonunuz hem de web üzerinden erişilebilirsiniz.  WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ?

Son yapılan güncellemeler ile birlikte görüntülü arama özelliğine kavuşan Whatsapp (Bakınız :WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır ?) mobil cihazların dışında bilgisayarlar üzerinden de yaygın bir şekilde kullanılıyor.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp’ın son dönemde oldukça popüler Whatsapp Web özelliğini belki de siz yeni duyuyor olabilirsiniz. Bu yüzden bilenler için hatırlatmak bilmeyenler için ise öğretmek için WhatsApp Web Nasıl Kullanılır anlatıyoruz.

Öncelikle Whatsapp’ı indirin!

Telefonunuzda Whatsapp uygulaması yüklü değilse, aşağıdaki bağlantıları kullanarak Whatsapp’ı sorunsuz bir şekilde Akıllı telefon ve tabletinize yükleyebilirsiniz. Eğer Whatsapp uygulaması telefonunuzda yüklüyse; güncelleme olup olmadığını denetlemenizde fayda var.

WhatsApp Messenger Android İndir

1) Whatsapp uygulamasını açın

Whatsapp Web özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulamayı açmanız gerekiyor. Whatsapp uygulamasını açın ve sağ üst kısımda bulunan menü simgesine yani üç noktaya dokunun.
WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

Whatsapp uygulamasından ayarlar menüsüne tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki resimdeki gibi bir bölüm çıkacak. Bu bölüm üzerinden “Whatsapp Web” sekmesine tıklayın ve özelliği aktif hale getirmeye hazır olun.

2) Whatsapp Web için hazır olun

Whatsapp Web’i kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerekiyor.
Whatsapp Web

Bilgisayar üzerinden Whatsapp’ınıza bağlandıktan sonra da telefonunuzdaki interneti kapatmamanız gerekli. Eğer internet bağlantınızı kapatırsanız Whatsapp Web oturumunuz sonlandırılacaktır.

3 Taratmak için bilgisayarınızdan Whatsapp’a girin

Bilgisayarınızdan Whatsapp’a bağlanabilmek için bu adreste yer alan kare kodu telefonunuzda açılan bölüme okutmalısınız. Okutma işleminden sonra telefonunuz ve bilgisayarınız eşleşecek ve Whatsapp Web’i kullanmaya başlayabileceksiniz.
Whatsapp Web

Eğer bilgisayarınızda Whatsapp Web’in sürekli açık olmasını istiyorsanız öncelikle bu sayfada yer alan bölümden “oturumu açık tut” seçeneğini aktif hale getirin. Seçeneği aktif ettikten sonra yukarıdaki resimde olduğu gibi kodu telefonunuzdan tarattırın.

4) Whatsapp Web kullanıma hazır

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızdan Whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz.
Whatsapp Web

Whatsapp Web özelliği sayesinde mobil cihazınızda olduğu gibi bilgisayarınızdan da fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Ama ne yazık ki, henüz Whatsapp Web özelliği sesli ve görüntülü konuşmayı desteklemiyor.

Whatsapp Web Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

Whatsapp Web’in olumlu yanları neler ve Whatsapp ne için kullanılır?

Whatsapp’ı bilgisayardan kullanmak isteyenler için geliştirilmiş olan Whatsapp Web özelliği oldukça gelişmiş seçeneklere sahip.

Mobil cihazınızdan yapabildiğiniz tüm ayarları daha rahat bir şekilde Whatsapp Web üzerinden yapabiliyorsunuz. Konuşmaların daha büyük bir pencerede olması sohbetlerin dikkatini arttırıyor ve sizi karşı taraf ile daha samimi bir hale getiriyor.

Whatsapp Web ile daha önce yaptığınız sohbetler içerisinden arama yapabiliyorsunuz.

Eğer Whatsapp’ı sürekli dosya gönderimi için kullanıyorsanız telefonunuza dosya aktarma derdine de son verin. Çünkü Whatsapp Web sayesinde istediğiniz her türdeki dosyayı karşı tarafa gönderebilmeniz mümkün. (Bakınız :Whatsapp Web Üzerinden Müzik Dosyası Gönderme )

Bildirim özelliğini etkinleştirirseniz Whatsapp’ınıza gelen tüm mesajların bildirimini masaüstünden görebileceksiniz. (Bakınız : Whatsapp Web’de Bildirim Ayarlarını Düzenleme)

Gelişmiş emojileri de Whatsapp Web ile birlikte daha kolay ve daha büyük bir halde bulabiliyorsunuz. Whatsapp Web ile birlikte arkadaşlarınızla konuşabilir ve işlerinizi bilgisayardan yürütebilirsiniz. Hatta iş toplantılarınızı bile Whatsapp Web üzerinden yapabilirsiniz.

Whatsapp Web’i hangi platformlar destekliyor?

Whatsapp uygulamasını çalıştıran tüm cihazlar aynı zamanda Whatsapp Web’i de destekliyor. Başta Android ve iOS olmak üzere çoğu işletim sistemi üzerinden Whatsapp Web’i kullanabilmeniz mümkün.

WhatsApp Web’te Çevrimiçi Durumunu Gizleme

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.