Pokemon GO’da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir?

Pokemon GO’da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Pokemon GO‘da bir takıma katılmanın nasıl yapıldığından ve bunun faydalarından daga önce Pokemon GO’da Takım Oluşturma, Takıma Girme yazımızda bahsetmiştik. Herkesin merak ettiği Pokemon GO’da Instinct, Mystic ve Valor’ın farkı nedir, bunları birbirinden ayrıan keskin yönleri nedir yazımızda görelim.

Pokemon GO’da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir?

Bildiğiniz gibi seviye 5‘e ulaşan oyuncular bir gym‘e uğradıkları takdirde farklı renklere sahip olan Instinct, Mystic ve Valor takımlarından birine katılabiliyordu. Burada önemli olan nokta ise bir kez seçiminizi yaptığınızda artık bunu geri alamıyor olmanız. Yani oyunun geri kalanında o grup için dövüşüyor oluyorsunuz.

Peki bunlar arasındaki farklar neler? Yapılan seçimin oyuna etkisi var mı? Hangisi sizin için daha uygun? Kısaca söylemek gerekirse hangi takıma girdiğinizin oyuna büyük bir etkisi yok. Asıl önemli olan takımınızı bir kez seçtiğinizde artık o taraf için dövüşüyor olmanız. Yani sadece o takımın gym’lerinde Pokemon’unuzu eğitebilir ya da düşman gym’lerinde savaştırabilirsiniz.

İster Mystic olun isterse Instinct ya da Valor, Pokemon GO’nun ana oynanışı hangi takımı seçerseniz seçin değişmez. Bu seçim daha çok sizin kişisel tercihlerinize kalıyor ama takımınızı seçmeden önce ele almak isteyeceğiniz birkaç faktör olabilir.

Takım Seçerken Düşünmeniz Gerekenler

İlk faktör hangi takımın bulunduğunuz bölgede ve arkadaşlarınız arasında popüler olduğudur. Örneğin, arkadaşlarınızla aynı takımda savaşmak istiyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu aynı zamanda onlarla kapışamayacağınız anlamına da gelir.

Hangi takımın bulunduğunuz çevrede popüler olduğunu öğrenmek için yakınızdaki gym‘lerin rengine bakabilirsiniz. Örneğin, eğer Mystic takımı o bölgede üstünse etrafınızdaki gym’leri çoğunlukla mavi renkte görürsünüz. Böyle bir durumda Mystic takımına katılarak Pokemon’unuzu dilediğiniz gym’de eğitmeye başlayabilir veya tam tersine bunu bir mücadele olarak kabul edip farklı bir takıma girmek isteyebilirsiniz.

Ancak unutmayın ki Pokemon’larınızı gym’lerde eğitmek oldukça önemlidir. Çünkü bu size hem Stardust hem de Candy kazandırır. Bunun hakkında daha fazla bilgi için Pokemon GO’da Candy Kazanma ve Pokemon GO’da Stardust Kazanma konulu yazılarımıza göz atın.

Bazıları da takımların hangisinin maskotunun daha güzel olmasına göre belirler. Takımların maskotları Pokemon dünyasındaki efsanevi kuşlardır ve her bir kuş birbirinden ateş, elektrik ve su elementlerine göre ayrılır. Oyun size aynı zamanda her bir nifak hakkında ipuçları veren birkaç satırlık yazılar da sunar. Gelin şimdi sonraki sayfada bunları yakından inceleyelim.

Takımların Taşıdığı Anlamlar

Pokemon GO'da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir1İlk seçenek Team Instinct.

Takım sarı rengiyle temsil edilir ve Spark isminde bir lider tarafından yönetilir. İsmini Spark’ın Pokemon’ların sezgilerine çok fazla güvenmesinden ve bunun başarının anahtarı olduğuna inanmasından alır.

Spark takımının Pokemon’ların sezgilerine ve yeteneklerine güvenmesini ister. Takımın maskotu ise Zapdos‘tur. Tıpkı Pikachu gibi bir elektrik Pokemon’udur ve efsanevidir.

Eğer gözlerinizi kapatıp ne pahasına olursa olsun Pokemon’unuza inanma düşüncesi size uygun geliyorsa Instinct’e katılmayı seçin.

Instinct aynı zamanda rekabeti sevenler için de en uygun takımdır. Zira üç takım arasında en az popülasyona sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokemon GO'da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir2İkinci seçenek Team Mystic.

Takım mavi renkle temsil edilir ve Blanche isminde bir lider tarafından yönetilir.

Team Instinct’e güven ve içgüdü duyguları yön verirken Mystic dinginlik, bilgelik ve akıl yolunu seçer.

Takımın kuşu Articuno‘dur. Bu kuş tıpkı Glaceon gibi buz türünde bir Pokemon’dur ve soğuğu kontrol eder. Ayrıca bu yönüyle Team Mystic’in duygulardan arınma ve dinginleşme fikriyle örtüşüdür.

Bu takımı Pokemon dünyasının Jedi Order‘ı olarak düşünebilirsiniz.

Pokemon GO topluluğu içinde Team Mystic açık ara en çok oyuncuya sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

Pokemon GO'da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir3Son seçenek ise Team Valor.

Takım kırmızı rengiyle tanınır ve Candela isminde bir lidere sahiptir.

Bu takım gücün Pokemon dünyasındaki en önemli değer olduğuna inanır. Valor üyeleri diğer tüm takımların üstünde bir tutku beslerler ve her zaman en büyük güce sahip olmayı ararlar.

Bu Team Mystic’in dinginlik ve Team Instinct’in güven fikirlerinden farklıdır. Candela bu amaçla Pokemon’ların doğal güçlerini artıracak yöntemler geliştirmeye çalışır ve aynı zamanda onların insanlardan daha güçlü olduklarına inanır.

Valor’ın efsanevi kuşu Moltres‘tir ve kendisi Charmander gibi bir ateş pokemonudur.

Pokemon GO’da Instinct, Mystic ve Valor’ın Farkı Nedir? başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.