Save to Google Nedir? Nasıl Kullanılır?

Save to Google

Teknoloji ve yazılım devi olan Google’ın yeni uygulaması ‘Save to Google‘ ile internetin olmadığı veya sağlıklı çekmediği yerlerde artık internetsiz internetin adımları atılmış oldu.

Sevindiniz değil mi ama hemen sevinmeyin zira İnternet bağlantısı olmadan internet sayfalarına erişimi sağlayan uygulama için bile halihazırda internete sahip olmanız gerekir.

Kısaca kopyala sonra bak olarak adlandıracağımız “Save to Google” hayata geçti. “Save to Google” özelliği Google Chrome ile uyumlu olarak kullanılabilecek.(Aramalarınızı Kolaylaştıracak Google Drive İpuçları)

Teknoloji devleri arasında ismini en üst sıralara yazdıran Google, bundan böyle kullanıcıların istedikleri web sayfalarını daha sonra okumak için kaydetmelerine imkan tanıyan Pocket benzeri uygulamalara iddialı bir alternatif bulmuş oluyor. “Save to Google” adı verilen bu Chrome eklentisi daha önce biraz da sessiz sedasız hiç bir reklamı yapılmadan ekleniverdi.(Google Drive’ı Daha Etkili Kullanabilmek için Gerekli Chrome Eklentileri)

Save to Google” özelliğini kullanmak için, ilk olarak eklentiyi aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için Chrome Web Mağazasına gidin.

1-Buradan sol köşede ‘uzantılar bölümünü’ tıklayın.

2-Yukarıdaki arama motoruna ‘save to google drive‘ yazın. Ve arattırın.

3-Arama sonucunda ‘Google driver’a kaydet’ uygulaması çıkacak. Bu uygulamanın en sağında uzantıya ekle var onu tıklayacaksınız.

Save to Google-1

4-Ve karşınıza ‘uzantı eklensin mi’ diye onay isteyen pencere çıkacak. Siz de uzantı eklensin denen yazıya tıklayacaksınız.

Save to Google-2

Artık uygulama çalışmaya hazır.

Save to Google-3

5-Crome arama çubuğunun sağ köşesinde Google Drive Kaydet Uygulaması simgesi çıkacak. Buranın üzerine fare ile gelip farenin sağ butonu ile tıklarsanız kaydetme seçenekleri ortaya çıkacak.

Seçeneklere göz atıp ayarlamayı unutmayın. Kaydetmek için direkt bu simgenin üzerine basmanız yeterli olacak. Bilinmesi gereken önemli bir husus ise hangi site üzerinde bu işlemi yaparsanız kayıt o site üzerinden başlayacaktır.

İnternet ortamında iseniz istediğiniz web sitesini kopyalayabilir, internet ortamından çıktıktan sonra da yine web sayfasında gezinebilirsiniz. Buyurun size internetsiz internet!

Kaynak: CepKolik

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir