Android Telefonlarda Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android Telefonlarda Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır

Günümüzde kullandığımız Android cihazlar farklı donanımlar ile birlikte piyasaya sürülüyor. Bu donanımlara bağlı olarak da Android cihazlarımız farklı işletim sistemleriyle birlikte gelebiliyorlar. Android cihazlarımızın mevcut işletim sistemleri piyasaya çıktıklarından belli bir süre sonra güncellenebiliyor. Bu yeni Android güncellemeleri ile cihazlarımızın donanımlarında değişiklik olmadan daha yüksek performans, kullanışlı yeni özellikler ve daha yüksek pil ömrü kazanabiliyoruz.(Bakınız: Cep Telefonu Hangi Donanımlar’dan Oluşur?)

Peki Android akıllı telefon ve tabletlerimizin üreticileri tarafından yayınlanan bu sistem güncellemelerini mobil cihazlarımıza nasıl yükleyebiliriz? İşte bu yazımızda Android sistem güncellemesi nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Akıllı telefon ve tabletlerimizin işletim sistemlerini güncelleyebilmek için birkaç yol mevcut. Bu yöntemlerden ilki ve en sağlıklı olanı Android cihazımız üzerinden yeni bir güncelleme olup olmadığını denetlemek.

Bu iş için ilk olarak Android cihazınızın “Ayarlar” menüsünü aşağıya doğru kaydırın.

Bu menünün alt tarafından “Hakkında” bölümünü göreceksiniz:

android-sistem-guncellemesi-nasil-yapilir-3

Hakkında” seçeneğinin üzerine dokunduktan sonra açılan sayfada “Sistem güncellemesi” başlığının üzerine dokunun:

android-sistem-guncellemesi-nasil-yapilir-4

Sistem güncellemesi menüsü açıldığında alt taraftaki “Güncellemeyi Kontrol Et” tuşunun üzerine dokunun ve cihazınız için yeni bir güncelleme yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edin:

android-sistem-guncellemesi-nasil-yapilir-5

Bu yöntemi izleyerek gerçekleştireceğiniz sistem güncellemeleri cihazınızı garanti kapsamından çıkarmayacaktır.(Bakınız: Cep Telefonlarında Garanti Dışı Sayılan Durumlar Nelerdir?)

Kaynak: Tam İndir / Blog (Can Erdil Şentürk)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.