iOS 10 Temiz Kurulum

Yeni iOS sürümü çıktığı gün cihazınızı güncellemeniz için Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz yeterli ancak bu yolla (OTA) yaptığınız güncelleme temiz kurulum gibi olmuyor. Kurulum şeklinin  cihazın pil performansından genel hızına önemli bir etkisi var. Bu noktada iOS 10 Temiz Kurulum aşamalarına geçmeden önce cihazınızı iOS 10 güncellemesine nasıl hazırlayacağınızdan kısaca bahsedeceğim.

Not: “İndirilmeye sunulduğu ilk dakikalarda ortaya çıkan iOS 10 Brick sorunu yani cihazları kullanılamaz hale getiren sorunun çözüldüğüne dair Apple’dan resmi açıklama gelmiştir.”

iOS 10 Temiz Kurulum

iOS 10 Kurulum Öncesi Hazırlık:

  • iOS 10 güncellemesini almadan önce cihazınızın genel bir yedeğini iCloud’a almanızda fayda var. Olur da memnun kalmazsanız iOS 10’dan iOS 9’a geri dönme şansına sahipsiniz. Bunun için Ayarlar – iCloud menüsünde Yedekleme’ye dokunarak yedeğinizi alın. Akabinde bu menüde özellikle Fotoğraflar ve Kişiler’in açık olduğundan emin olun ki cihazınızı güncelleme sonrası yeni bir cihaz olarak ayarladığınızda iCloud’dan fotoğraf ve videolarınızı, rehberinizi kolaylıkla çekebilin.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.