iOS 10 Batarya Sorunu ve Çözümü

iOS 10 çıktığında en çok merak edilen (aslında korkulan) konulardan biri bataryanın su gibi akıp akmayacağıyla ilgiliydi. Mevzu hakkında çok farklı yorumlara denk gelmiş olsakta bazı kullanıcılar iOS 10’a geçtiğinden beri bataryanın çok hızlı tüketildiğinden dert yanıyorlar ve onlara ilerleyen güncellemelerden önce birkaç öneride bulunmamız gerekiyor.  İşte iOS 10 Batarya Sorunu ve Çözümü

iOS 10 Batarya Sorunu ve Çözümü

  • 1- Ekranın parlaklığını minimuma çekin: iPhone’larda piliniz çok hızlı tükeniyorsa başlıca nedenlerinden biri ekran parlaklığıdır. Sizlere önerim nadir kullanımlarda da olsa ekran parlaklığını azaltmanız yönünde olacaktır. Böylelikle önemli ölçüde tasarruf edersiniz.
  • 2- Hücresel veriyi kapatın: İnternet hayatımızın olmazsa olmazı ama Wi-Fi ile bağlanabilme olanacağınız varsa hücresel veriyi kapatın. LTE bağlantısı pil ömrünü inanılmaz derecede düşürür ve cihazınızın sizi yarı yolda bırakmasına neden olur. İnternet ihtiyacınız olmadığı zamanlarda hücresel veriyi kapatmanız pil ömrüne önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.
  • 3- Arka planda uygulama yenilemeyi kapatın: Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile yolunu takip ederek arka planda çalışan uygulamaların önünü keserseniz pil ömrünü etkileyen faktörlerden birini daha yenmiş olursunuz.
  • 4- Düşük Güç Modu: Güç tüketimini geçici olarak azaltan düşük güç modu pek çok arka plan uygulamasının çalışmasını önler ve azami seviyede güç tüketimini durdurur. Cihazınız off durumundayken çok faydasını görürsünüz.

iOS 10 Temiz Kurulum

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir