iOS 10.2 Beta 6 Nasıl Yüklenir ?

iOS 10.2 Beta 6 güncellemesi yayınlandı. Peki iOS 10.2 Beta 6 neler sunuyor, iOS 10.2 Beta 6 nasıl yüklenir ?

Apple, iPhone, iPad ve iPod touch için iOS 10.2’nin altıncı geliştirici ve genel beta sürümünü piyasaya sürdü.

Ayrıca Apple, diğer beta sürümlerinden farklı bir şekilde iOS 10.2 Beta 6’nın Public Beta sürümünü de doğrudan kullanıcılar ile buluşturdu.

iOS 10.2 Beta 6 neler sunuyor?

37.5 MB boyutundaki iOS 10.2 Beta 6 güncellemesi bizlere yeni uygulamalar ve telefonu özelleştirirken kullandığımız bazı yeni araçlar sunuyor.

10.2 Beta 6’da hoşunuza gidecek değişikliklerin detayına inecek olursak ilk olarak bir TV uygulamasının menüye eklendiğini görüyoruz. TV uygulaması aslında yeni eklenmiş gibi görünse de aynı sürümün daha önceki beta sürümlerinde görünen “Videolar” uygulamasının yerine eklenmiş bir uygulama. Sanıyoruz TV uygulaması videolar ve TV’yi aynı anda kapsıyor.

Beta 6 ile daha önceki güncellemelere göre daha fazla özelliğin entegre edildiği görülüyor. Genelde işletim sistemi güncellemelerinde güvenlik durumlarına yönelen mühendisler son zamanlarda yeni özellikler kazandırmak için daha fazla uğraş harcıyor gibi. Beta 6’nın sunulmasında bunu çok net şekilde gözlemlemek mümkün.
Diğer değişikliklerden bahsedecek olursak kameraya yeni özellikler eklendiği dikkat çekiyor. Kamerayı açtığınızda menülere eklenmiş yeni seçenekler görmek mümkün. Yeni unicode 9.0 Emoji’de bir diğer yenilik. Mesaj alanına girdiğinizde yine farklılıklar görebilirsiniz. Daha önce kalp, öpücük gibi efektlerin yer aldığı alanda farklı efektler sunulmuş. Bir de sadece iPhone 7 sahiplerine özel yeniliklerden bahsedelim. Yeni telefonu satın alarak farklılık yaratmak isteyenlere Apple’da 3 yeni duvar kağıdı sunuyor. Diğer iPhone cihazlara gönderilmeyecek olan 3 tasarım, ekran görüntüsü için tercih edilebilecek.

iOS 10.2 Beta 6 Nasıl Yüklenir ?

Apple’ın geliştirici programına kayıtlı iseniz, doğrudan Ayarlar >Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 10.2 Beta 6’yı yükleyebilirsiniz.

iOS 10.2 Public Beta 6 sürümünü yüklemek istiyorsanız; bu linke tıklayarak Apple Beta Software Program sayfasına gitmeniz ve kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduktan sonra yine aynı linki iPhone’da Safari tarayıcısı ile açıp, iOS 10.2 Public Beta profilini yüklemelisiniz.

Profil yüklendikten sonra iPhone yeniden başlatılacak. iPhone açıldığında Ayarlar >Genel >Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 10.2 Public Beta 6’yı yükleyebilirsiniz.

iOS 10.2 Beta 6 güncellemesini alan modeller

iOS 10.2 Beta 6 güncellemesi; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod touch 5 modellerini kapsıyor.

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir