En Çok Kazanan 10 YouTuber

Yeni para kazanma kapısı olan YouTube yayıncılığı ile içerik üreten  ve En Çok Kazanan 10 YouTuber listemiz.

Youtube‘un Google tarafından satın alınmasıyla birlikte Youtube iş ortaklığı sistemi ortaya çıktı.  Bu ortaklıkla birlikte yayın yapan youtuberlar reklam gelirlerinin bir kısmını alabiliyor. Böyle olunca youtube eskisi gibi sadece bir video izlemeye yarayan bir site olmaktan çıkıyor. Artık Youtube bir gelir kaynağı halini almış vaziyette.

İnsanlar, Youtube’u kullanmayı seviyor. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada herhangi bir şey hakkında fikir alabilmek için internet kullanıcıları videoları izleme yolunu tercih ediyorlar. Youtube’da para kazanan çoğu video yayıncısı; bilgi içerikli yayınlar hazırlıyorlar. Örneğin, futbol becelerini geliştirmek için taktiksel videolar hazırlayan yayıncı ayda binlerce dolar kazanabiliyor.

En Çok Kazanan 10 YouTuber

ABD veya Avrupa’da ortalama bir YouTube içerik üreticisi ayda on bin dolara varan kazanç sağlayabiliyorken, sadece bu iş için işini gücünü bırakan, mesleğini terk eden, çalıştığı şirketten istifa edip evinde stüdyo kuran çok sayıda insan var.

İşte YouTube’un, bu içerik üreticileri arasında yaptığı son araştırma, 2016’da en çok kazanan YouTuber’ları ortaya koydu.

Google’ın açıklamasına göre, 2016’da en çok kazanan En Çok Kazanan 10 YouTuber ‘ şunlar;

1- PewDiePie -15 milyon dolar

YouTube’un en ünlü ismi olan PewDiePie, 2013 yılından bu yana en çok abonesi olan kanalı elinde bulunduruyor.

Çektiği oyun videolarıyla ünlenen İsveçli PewDiePie’ın gerçek ismi Felix Arvid Ulf Kjellberg.

2- Roman Atwood – 8 milyon dolar

Bir şaka kanalı olan Roman Atwood, genellikle her ay bir yeni şaka videosu yayınlıyor. Bazı şakalar zararsız olsa da, kanalda biraz agresif bulunabilecek şakalar da yer alıyor.

3- Lily Singh 7,5 milyon dolar

Superwoman olarak tanınan Lilly Singh, genellikle komedi videoları çekiyor. Ayrıca Singh’in insanları motive etmeye odaklı videoları da bulunuyor.

4- Smosh – 7 milyon dolar

2003 yılında flash animasyonlar yaparak bu tarz işlere başlayan Smosh, YouTube’a ise 2005 yılında dahil oldu. Aslında iki kişilik bir ekip olan Smosh kanalında, genellikle komik skeçlere yer veriliyor.

5- Rosanna Pansino – 6 milyon dolar

Bir yemek kanalı olan Rosanna Pansino, genellikle popüler kültür öğelerinin harmanlandığı öğelerle öne çıkıyor. Örneğin aşağıdan izleyebileceğiniz Minecraft keki gibi.

6- Tyler Oakley – 6 milyon dolar

7- Markiplier – 5,5 milyon dolar

8- German Germandia – 5,5 milyon dolar

9- Rhett and Link – 5 milyon dolar

İki mühendis arkadaş olan Rhett ve Link, YouTube’da yaptıkları komik skeçlerle ünlü oldu. İkili kendilerine “Internet” ve “Entertainers” kelimelerinin birleşiminden oluşan “İnternetainers” ismini veriyor.

10-Colleen Ballinger – 5 milyon dolar

YouTube Kanalı Nasıl Açılır ?

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir