Google Güvenilir Kişiler Uygulaması Nedir ?

Google olası afet yada acil durumlarda öncelikli olarak ulaşılabilecek ücretsiz sunulan Güvenilir Kişiler uygulamasını yayınladı. Peki Google Güvenilir Kişiler Uygulaması Nedir ?

Hayatımızın her alanına el atan Google artık acil durumlarda da devreye girmeye hazırlanıyor. İnternet devi Türkçe ismi Güvenilir Kişiler (Trusted Contact) olan yeni bir uygulama çıkarttı.

Google Trusted Contact, yani Google Güvenilir Kişiler isimli uygulama ile Android kullanıcılarının karşısına çıkan Google, özellikle aile bireylerinin kendini güvende hissetmesini ve her an konum bilgisine ulaşmalarını sağlıyor.

Google Güvenilir Kişiler Uygulaması Nedir ?

Google Güvenilir Kişiler uygulamasına; en yakın arkadaşınızı veya ailenizden güvenilir olan kişileri ekleyerek, bu kişiler ile konum bilgilerinizi paylaşabilir, acil durumda direkt güvenilir kişilerinize tek bir tıklama ile konum bilginizi gönderebilir ve kişilerinizi kolayca arayabilirsiniz.

Buna ek olarak, bu listeye dahil ettiğiniz kişiler son durumlarınızı anlık olarak görebilecek. Çevrimiçi olduğunuz bilgisi doğrudan bu kullanıcılarla paylaşılacak.

Güvenilir kişiler listesinde yer alan kişiler, isteğe bağlı olarak sizden konum bilgisi talep edebilecek. Bu noktada ise bu talebi onaylayıp reddetmek sizin elinizde.

Bu uygulama ile acil durumlarda veya afet gibi iletişimin kısıtlı hale geldiği durumlarda öncelikli olarak belirlenen kişilere hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Google Güvenilir Kişiler Uygulaması Nedir ?

Eğer 5 dakika içinde bu talebe olumlu veya olumsuz dönüş yapmazsanız sistem otomatik olarak son bulunan konumu paylaşacak. Bu da telefona erişememe ihtimaline karşı bir önlem olarak düşünülebilir. Eğer dilerseniz güvenilir kişiler listeniz ile belirli aralıklarla otomatik olarak yer paylaşımı da yapabilecek.

Trusted Contacts uygulaması şu anda Google Play üzerinde indirilebilir durumda. Bu link üzerinden uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz.

Google Arama Geçmişi Silme Google Play Arama Geçmişi Silme

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.