Android Cihazlar için En İyi Video Oynatıcılar

Android cihazlarımız günlük hayatımızda adeta elimiz ayağımız oluyorlar. Android telefonlarımızla aramalar yapma ve mesaj göndermenin yanısıra işlerimizi planlıyor, internette aradığımız bilgiye ulaşıyor ve çeşitli mobil oyunlarla boş zamanlarımızı eğlenceli bir şekilde değerlendirebiliyoruz. Bunun yanında akıllı telefon ve tabletlerimiz üzerinden boş vakitlerimizi değerlendirmenin bir başka yolu da bu cihazlarda film, dizi ve şarkı klipleri gibi videolar seyretmek. Ayrıca Android TV’lerimiz de bu işletim sisteminin nimetlerinden faydalanarak herhangi bir medya oynatıcıya ihtiyaç duymadan video oynatabiliyorlar.

Android cihazlarımız genel olarak dahili bir medya oynatıcı ile geliyorlar. Fakat her zaman bu Android video oynatıcılar bize aradığımız özellikleri sunmuyorlar. Altyazı desteği, ses kanalı değiştirme, daha geniş format desteği, ağ üzerindeki videoları oynatma gibi seçenekler alternatif video oynatma uygulamlarını tercih etmemize neden oluyor. Peki hangi video oynatma uygulaması ihtiyacınızı karşılayacak? İşte bu yazımızda en iyi Android video oynatma uygulamalarını listeleyeceğiz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza hitap eden video oynatıcıyı belirleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

VLC Player

VLC Player

Bilgisayarlarda yıllardır kullandığımız başarılı medya oynatıcı VLC Player‘ın Android versiyonu, yazılımın bilgisayar versiyonunu aratmayacak yeterlilikte. Dahili codec desteği sayesinde VLC Player birçok videoyu sorunsuzca oynatabiliyor. Altyazı desteği, ses dilini değiştirebilme imkanı, MP3 gibi ses dosyalarını da oynatma VLC Player’ın özellikleri arasında.

VLC Player ile Android cihazınızın dahili veya harici depolama biriminde yer alan videoların yanısıra kablosuz ağınızda yer alan cihazlarda depoladığınız videoları da izleyebiliyorsunuz. Bu sayede yerinizden kalkmadan bilgisayarınızda yer alan videoları Android cihazınızdan izleyebiliyorsunuz. Ekolayzıra sahip olan uygulama bu özelliği sayesinde Android cihazınızın hoparlörlerinin veya kulaklıklarınızın yetmediği durumlarda size yardımcı olabiliyor.

VLC Media Player Android Android İçin Video Oynatıcı VLC Uygulaması

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir