Google’den 200 Bin Dolarlık Android Ödülü!

Google, bildiğimiz gibi Android işletim sisteminin güvenlik duvarından sorumlu bir firma. Son zamanlarda Android cihazlara eklenen kötü amaçlı yazılımlar da işi oldukça zora sokuyor. Google, her sene güvenlik duvarındaki açığı bulana da para ödülü veriyor. Son zamanlardaki problemler nedeniyle Google, bu yarışmayı tekrar düzenledi ve para ödülünü de 4 kat arttırdı.

Judy Ücreti Arttırdı

Son zamanlarda Android işletim sistemlere bulaşan ve tüm cihazları ele geçiren zararlı yazılım Judy, Google’ın ücreti arttırmasına sebep oldu. Çalışmalarına aralıksız devam eden ve tüm açıkların kapandığı kanısına varan Google, bu sene tekrardan para ödülü koydu. Android veri tabanında herhangi bir açık bulana tam 200 bin Dolar ödül verilecek.

Güçlülük İçin Teşvik Edici Miktar

Google, bu parayı verse bile gerçekten çok başarılı şekilde açıkları yakalayabilecek. Çünkü gözden kaçan ufak bir ayrıntı bile tüm veri tabanının zararlı kişilerin eline geçmesine olanak sağlıyor. Bu yüzden açık bulana da 200 bin Dolar ödül verilecek. Bu sayede Google, daha güçlü bir Android savunması oluşturabilecek ve bulunan tüm ayrıntılar üzerinde de çalışmalar yapabilecek.

2016 Yılında 50 bin Dolar Verilmişti

2016 yılında yapılan bu uygulamada ödül 50 bin Dolardı. Bu sene ücretin yüksek olması da, zararlı yazılımların artmasıyla alakalı. Özellikle geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan Judy, buna en büyük nedenlerden bir tanesi. Önümüzdeki günlerde Android veri tabanında açıklar bulunacak mı hep beraber göreceğiz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir