Android ”O” Google ile Geliyor

Android işletim sisteminin yeni sürümü olan Android 8, yani Android O, yakında cihazlardaki görevlerine başlayacak. Android O sürümü çıktıktan sonra, hangi cihazlarda kullanılacağı açıklanmamıştı. Nihayet şirket tarafından beklenen açıklama geldi. Peki Android ‘’O’’ sürümü hangi cihazlarda yerini alacak?

Android ‘’O’’ Google’a Geliyor!

Android O sürümü, ilk olarak Google cihazlarında kullanılmaya başlanacak. Tabii ki kullanıcılar, Samsung, LG ve daha büyük şirketlerin ismini bekliyordu fakat, Google isminin geçmesiyle herkes biraz olsa şaşırdı. Açıklamalara göre Google’ın en yeni telefonunda Android O sürümü yer alacak.

Diğer Cihazlara Geç Gelebilir

Android O sürümü, en erken olarak Google cihazlarına getirilecek. Samsung, LG ve HTC gibi cihazlara da çok geç gelebilir. Tabii ki iki firma için de kesinleşen bir tarih yok. Bu yüzden ilk olarak Google tarafından gelecek açıklama beklenecek. Google firması net bir açıklama yapacak olursa, kesin tarihi de böylece öğrenmiş olacağız.

OnePlus ve Nokia da Yeni Sürümü Alacak

Google cihazlarından sonra OnePlus 3 ve 3T modelleri de Android O sürümünü alacak. Ayrıca daha sonra da Nokia 3,5 ve 6 modellerinde Android O sürümünü göreceğiz. Tabii ki kesinleşen tarihler yok. Şirketler tarafından açıklamalar, sırayla yapılacak. Açıklamalar geldikten sonra da cihazların Android O sürümüne ne zaman geçeceğini rahatlıkla anlayabileceğiz. Şimdilik kullanıcılar olarak, durumu yakından takip etmekteyiz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.