Telefonlarda Adbirdie ve Adyourexchange Virüsü Nasıl Temizlenir?

Telefonlarda Adbirdie ve Adyourexchange Virüsü Nasıl Temizlenir

Adbirdie virüsü modeminizin açığını kullanarak modeminizde dns oluşturur ve gösterilecek sayfaların arkasında reklam sayfaları çıkartabilir.

adbirdie virüsü ve adyourexchange virüsü sisteminize girdikten sonra 2 farklı şekilde çalışacaktır.

1. Java script destekli butonlara tıklandığında yeni sekme açılması,

2. Herhangi bir web sayfası içerisinde boş bir alanda gizli pencereler oluşturup tıklanıldığında reklam sayfaları yani yeni sekme ile reklam sayfası açılması

Telefonlardan adbirdie ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi;

Android telefonlarda adbirdie virüsünün temizlenmesi ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi bilgisayarlardan temizlenmesi ile farklıdır. (Telefonumda Virüs Var mı? Nasıl Anlarım?)

Eğer android telefonunuza bu virüs girdiyse uygulamaları kaldırmak ya da telefonu fabrika ayarlarına geri götürmek de işe yaramayacaktır çünkü bu virüs cihazınıza bulaştıktan sonra google hesabınızda güzel bir yer edinmektedir. (Android Telefon Format Atmadan Virüsten Nasıl Temizlenir?)

android telefondan adbirdie ve adyourexchange virüsünün temizlenmesi için yapılması gerekenler;

1) Telefonunuzun modem ile olan bağlantısını kopartın.

SD maid

2) Telefonunuza SD maid uygulaması yükleyin, farklı cleaner programları varsa kaldırın. Sd maid uygulaması ile telefonunuzun veritabanı hariç diğer tüm dosyalarını temizleyin.

3)Telefonunuzdan uygulamalara girin, tüm uygulamaları göster seçeneğine tıklayın kullandığınız tüm internet tarayıcılarının verilerini silin, chrome, internet, firefox ya da bir başka tarayıcı neyse hepsinin verilerini silin.

4) Android telefonunuzdan kablosuz ağlara ve Ağ yapılandırma ayarlarlarına girin, kablosuz ağ için yani wifi ağı için ayarlar bölümünde dns kısmına 4.2.2.4 ve 4.2.2.5 yazıp kaydedin. Telefonunuzu yeniden başlatın.

(eğer wifi kapalı olduğu için ayarlarını değiştiremiyorsanız telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra wifi açabilir ve modeme bağlanabilirsiniz, bağlandıktan sonra da dns için wifi ayarı yapabilirsiniz.)

NOT: Tüm bu işlemlerden önce modeminize bağlı diğer bilgisayarları ve telefonları tabletleri modeminiz ile bağlantısının koptuğundan emin olun.

Bu işlemleri tüm telefonlar ve tüm bilgisayarlar için ayrı ayrı yaparsanız adbirdie ve adyourexchange virüslerini kaldırmayı başarabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.