Amazon’dan Ice Serisi Geliyor

Amazon firması, son yaptığı akıllı telefon çalışmalarında istediğini elde edememişti. İddialara göre Amazon, yeni Ice serisiyle piyasadaki şansını bir kez daha denemek istiyor. Peki Amazon Ice, nasıl bir cihaz olacak ve neleri hedefleyecek?

Amazon Ice Olası Özellikler

Teknoloji dünyasında günden güne yayılan haberlere göre Amazon, yeni bir akıllı telefon üreterek tekrar şansını denemek istiyor. Cihaz, ilk olarak alt segmente hitap edecek. Eğer başarılı bir performans izlenirse, Amazon tekrar cihazlar üzerindeki çalışmalarına tam dönüş yapacak. Amazon Ice’nin olası özellikleri de alt segmente hitap ediyor. Cihazda 2 GB RAM bulunacak. İşlemci gücü de Snapdragon 435 olacak. Aynı zamanda cihazın arka kısmına entegre edilmiş parmak izi okuyucusu da bulunacak. 16 GB dahili depolama alanıyla beraber piyasaya gelecek olan cihazın, fiyat etiketi de 93 dolar olacak.

Dijital Asistan Kafa Karıştırıyor

Amazon’un dijital asistanı olan Alexa, Ice serilerinde bulunmayabilir. Bu konu hakkında teknoloji dünyasında kararlar ikiye ayrılıyor. Bazı iddialara göre cihaz henüz yapım aşamasında olduğu için, Alexa daha sonradan eklenebilir. Diğer iddialara göre de Ice serilerinde kesinlikle Alexa dijital asistanın bulunmayacağı belirtiliyor.

Fiyattan Dolayı Başarısızlık

Amazon’un diğer cihazlarda başarılı olamamasının sebebi de, fiyatların yüksek olmasıydı. Fiyat yüksekliği ve alt segment cihazlar nedeniyle başarı kovalayamayan Amazon, bu sefer 93 dolar fiyat etiketiyle karşımıza gelecek. Bakalım Amazon’un yeni cihazı, kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarabilecek mi?

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.