Android Bildirim Geçmişlerine Nasıl Bakılır?

Telefonunuzun bildirimler kısmına gelen bildirimleri, kimi zaman okumadan silebiliyorsunuz. Temizleme tuşuna bastığınızda ‘’Peki ya gelenler önemliyse?’’ hissine kapılarak temizlediğiniz bildirimlerin ne olduklarını merak etmeye başlıyorsunuz. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysanız, elbette sildiğiniz bildirimlere hala ulaşma imkanınız bulunuyor. Peki bildirim geçmişlerine nasıl bakabiliriz?

Bildirim Geçmişlerine Bakmak

Widget eklentileriyle bildirim geçmişine bakmayı hemen hemen hepimiz biliyoruzdur. Fakat bu özellik her telefonda olmadığı için, sizlere bir program aracılığıyla geçmişe bakmayı göstereceğiz. Peki bakalım bu hangi program ve bu programı nasıl kullanacağız?

  1. Öncelikle telefonumuzdan Google Play Market’e giriş yapalım.
  2. Arama kısmından QuickShortcutMarket programını arayalım.
  3. Uygulamayı indirmeye alın, uygulama indikten sonra programı başlatın.
  4. Programı açtığınızda geçmişte sildiğiniz bildirimlerin ve verilerin toplanabilmesi için bir müddet beklemeliyiz.
  5. Daha sonra program içerisindeki arama çubuğuna tıklayarak Notification Log yazalım ve arayalım.
  6. Ayarlar kısmının hemen altında bulunan özelliği kullanmak için menüyü genişletelim, Notification Log yazalım ve Create sekmesine dokunalım.
  7. Bu işlemi yaptıktan sonra ana ekranınıza bir kısayol gelecektir. Bu kısayolu kullanarak yanlışlıkla temizlediğiniz tüm bildirimlerinizi geçmişine ulaşabilirsiniz.

Programı indirdikten sonra tüm işlemleri sırasıyla takip ettiğinizde, artık telefonunuzun ekranında beliren tüm bildirimlerin geçmişlerini ayrıntılı olarak görebileceksiniz. Size atılan mesajları, telefonunuza gelen uygulama bildirimleri de dahil, detaylı görebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.