iPhone Etkinleştirilemedi Hatası ve Çözümü

iPhone cihazlarının tümünde görünen ‘’iPhone Etkinleştirilemedi’’ hatasıyla mutlaka hepimiz karşılaşmışızdır. Cihazımızı bazı nedenlerden dolayı sıfırladıktan veya fabrika ayarlarına döndürdükten sonra bu hatayı almamız kaçınılmaz olacaktır. Peki iPhone Etkinleştirilemedi hatasını nasıl çözeriz ve çözüm için neler yapmalıyız?

iPhone Etkinleştirilemedi Çözümü

Öncelikle bu hatayla karşılaştığınızda telefonunuzu iTunes platformuna bağlayın ve son kez oradan deneme yapın. Eğer denemeniz başarısız olduysa Apple sitesinden Apple Destek ile görüşme sağlayabilirsiniz. Sağlayacağınız görüşmeden sonra da çözüme kavuşamadıysanız aşağıda göstereceğimiz yöntemi deneyebilirsiniz.

İlk olarak cihazınızı bilgisayar üzerinden iTunes altyapısına bağlayın. Daha sonra karşınıza gelecek olan menüden iPhone Aygıtını Etkinleştir seçeneğine tıklayın.

Karşınıza çıkacak bir sonraki menüden, daha önce bu cihazda kullandığınız mail ve şifreyi girmeniz istenecektir. Mail ve şifrenizi eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olmalısınız. Son olarak Apple Store kimliğinizi kullanarak cihazınıza kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Not: Bazı zamanlar Türkiye altyapısında kullanılan internet gücü, bu işlemleri yapmanıza izin vermeyebilir. Bu işlemleri yapmadan önce kesinlikle bir VPN bağlantısı kurmanızı öneriyoruz. İşlemlere başlamadan önce VPN bağlantısını aktif hale getirmeli, daha sonra yukarıdaki işlemleri adım adım takip ederek ilk önce iTunes altyapısına bağlanmalısınız.

VPN sistemi ile işinizi bitirdikten sonra bağlantıyı kesmenizi öneririz. Sürekli açık kalan VPN bağlantısı, cihazınıza bazı zararlar verebiliyor.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Dizi Oyuncuları dedi ki:

    Iphonun herhangi bir problem yaşaması durumunda direk kendileriyle irtibata geçerseniz size maksimum seviyede yardımcı olmaya çalışıyorlar. Ben ıphonum kitlendi aradım bir kaç doğrulama sorusundan sonra kilidi açtılar. çok memnunum hizmetlerinden.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir