Nokia 9 Son Şeklini Alıyor

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasına sert bir dönüş yapan Nokia, ilk olarak efsane ün kazanan 3310 modelini tanıtmıştı. Beklediği ilgiyi toplayamayan Nokia, sonrasında 3,5 ve 6 modelleriyle de piyasadaki yerini korumaya devam etmişti. Şimdi de Nokia, Nokia 9 modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Tabii ki bu hazırlık süresince, yeni iddialar da gelmeye devam ediyor. Bugün itibariyle yepyeni iddialar, ortaya çıkmış durumda. Peki kullanıcıları, nasıl bir telefon bekliyor? Hep birlikte göz atalım.

Çarpıcı Özellikler Görünüyor

Nokia 9, işlemci gücünü Snapdragon 835 yonga setinden alacak. Yani Nokia 9, son teknoloji bir işlemciyle kullanıcılara merhaba diyecek. Nokia 9 modeli hakkında tek çarpıcı özellik de bu değil. Aynı zamanda cihazın RAM gücü de 8 ve 4 GB olacak. Cihazın iki seçeneği da bulunacak ve aralarında doğal olarak fiyat farkı olacak. Yalnız, iddialara göre 4 GB olan versiyon büyük ihtimalle sadece batı pazarlarında yerini alacak. 8 GB RAM’i bulunan cihaz ise, tüm dünyaya yayılacak.

Nokia 9’un Kutudan Çıkışı

Adreno 540 grafik kartını kullanacak olan cihaz, kutudan Android Nougat 7.1.1 işletim sistemiyle beraber çıkacak. Cihazın kamera kalitesi ise 13+13 MP’den oluşacak. İlerleyen günlerde Nokia 9 hakkında yeni gelişmeler ortaya çıkacaktır. Gelişmelerin güçlenmesiyle beraber, telefon daha tanıtılmadan bütün sorularımıza cevap bulabiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni sızıntılar ve iddialar gün yüzüne çıkmaya devam edecektir. Bu sayede cihazı rahatlıkla aklımızda şekillendirerek, tahminlerde bulunabiliriz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.