En İyi 6 Video Düzenleme Programı

Elinizdeki videoları kesmek, montajlamak, efektler vermek gibi çeşitli video düzenlemeleri yapmak için En İyi 6 Video Düzenleme Programı ‘nı sizler için derledik.

Video düzenlemek zorlu, ancak bir o kadar da prestijli ve keyifli bir iştir. Siz de günümüzde kendi filminizi oluşturmak için bilgisayar başında vakit harcamaya hazırsanız, çekimler bittikten sonra ihtiyacınız olan, video düzenleme yazılımlarından biri olacaktır. Ancak baştan uyaralım: Bir seçenek hariç, video düzenleme yazılımları biraz tuzlu; diğer bir deyişle fiyatları hayli yüksek.

Ancak bu işle profesyonel olarak ilgilenmeye başladıysanız ve “hangi yazılımı kullanmalıyım?” kısmında takıldıysanız, işte size birbirinden kaliteli En İyi 6 Video Düzenleme Programı

En İyi 6 Video Düzenleme Programı

Adobe Premiere Pro

İnanması güç ama video düzenleme işinde 18 yıllık tecrübeye sahip olan Adobe Premiere’in en avantajlı özelliği, Adobe Creative Suite‘ın diğer programlarıyla(Adobe After Effects gibi) başarılı bir entegrasyona sahip olması.

En çok tercih edilen video düzenleme programlarından Adobe Premiere Pro, hem kolay kullanımı, hem After Effects gibi diğer Adobe ürünleriyle entegreli ve hızlı şekilde çalışabilmesi ile kullanıcıların gözüne giriyor.

En hızlı HD video aktarımlarından birini sağlayan Premiere, videodaki konuşmalarda arama yapmak gibi fantastik özelliklere de sahip. HD videoları en hızlı şekilde aktaran ve oynatan Adobe Premiere Pro; üstün ses düzenleme, kolay arayüz, geniş plugin ve efekt kütüphanesi sunmasının yanı sıra, videodaki konuşmalarda aramaya yapmak gibi farklı özelliklere de sahip.

En İyi 6 Video Düzenleme Programı

Neredeyse 20 yıllık deneyimin getirdiği gelişmeler ve güncellemeler sayesinde öne çıkan Adobe Premiere Pro Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanılabilirken, 799 dolar gibi bir fiyat etiketine sahip.

Bilgi İçin : Adobe Premiere

iMovie

Profesyonel kullanımdan ziyade, iLife paketinin bir parçası olarak son kullanıcıya hitap eden iMovie, “neden Mac kullanmalıyız?” sorusuna yanıt olabilecek kadar pratik ve eğlenceli bir yazılım. Daha pürüzsüz oynatım için çerçeve stabilizasyonu, sürükle bırak düzenleme sistemi, kolay ayarlanan geçişler ve daha kolay özel efektler içeren iMovie, basit zaman çizgisi ve kolay kullanımlı arayüzü ile 79 doların hakkını veriyor.

Bilgi İçin : iMovie

Avid Media Composer

Windows ve Mac kullanıcıları için piyasanın deneyimli video düzenleme yazılımlarından biri olan Avid Media Composer, 1989’da Mac II için çıktığından bu yana profesyonel yayın ve film düzenlemede sıklıkla kullanılıyor. Çoklu kamera desteği sayesinde birden fazla çekimi toparlayıp en iyisini seçmeyi mümkün kılan program, kare arası klonlama ve dijital olmayan kaynaklardan aktarım yaparken kusurları ayıklama gibi özelliklere sahip.

En İyi 6 Video Düzenleme Programı

Gelişmiş ses düzenleme için Sonicfire Pro ve DVD sıkıştırma için Sorenson Squeeze 5 gibi üçüncü şahıs yazılımları da barındıran Avid Media Composer, en yüksek teknolojinin bedelini 2500 dolar olarak belirliyor.

Bilgi İçin : Avid Media Composer

Sony Vegas Pro

Çeşitli teknolojileri ilk olarak kullanan Sony Vegas Pro, birden fazla video formatını ve çözünürlüğünü tekrar kodlamadan karıştırma gibi yetenekleriyle beğeni topluyor. Bir ses düzenleyici olarak çıkış yapan Vegas Pro’nun Sony tarafından alınmasıyla bugünkü haline gelen yazılım, halen üstün ses düzenleme becerilerine sahip.

En İyi 6 Video Düzenleme Programı

Visual Basic ya da JavaScript‘te yazılmış eklentileri de destekleyen Vegas Pro, düşük sistem gereksinimleri ile de sistem dostu bir yapıya sahip. Windows işletim sisteminde kullanılabilen yazılımın fiyatı ise 599 dolardan başlıyor.

Bilgi İçin : Sony Vegas Pro

Final Cut Pro

Görsel düzenleme işinin Mac işletim sistemlerinde daha yaygın yapılmasının sebeplerinden biri olan Final Cut Pro’nun ne kadar iyi olduğunu anlatmak için, The Curious Case of Benjamin Button dahil olmak üzere, son dönem Hollywood filmlerinden bazılarının sadece Final Cut Pro kullanılarak montajlandığını söylememiz yeterli olur.

En İyi 6 Video Düzenleme Programı

Çizgisel olmayan düzenleme seçenekleri ile farklı formatlarda birçok videoyu kolayca mix’lemeyi mümkün kılan Final Cut Pro, filtreleme ve renk düzeltme için de çeşitli araçlar içeriyor. Üstelik DynamicRT sayesinde efektlerinizi gerçek zamanlı olarak da verebiliyorsunuz. Mac‘e özel bir program olan Final Cut Pro, Final Cut Studio’nun bir parçası olarak 999 dolardan alınabiliyor.

Bilgi İçin : Final Cut Pro

Windows Movie Maker

İşte piyasada bulabileceğiniz yegane kaliteli ve ücretsiz video düzenleme programı! Temel video düzenleme teknolojilerinin kafi geleceği son kullanıcılar için hazırlanan Movie Maker, FireWire ve USB ile video transferi, zaman çizgisi tabanlı bir arayüz ve birçok geçiş ile efekti destekliyor. Hatta Vista sürümünde daha kaliteli efektler için Direct3D desteği bile mevcut.

En İyi 6 Video Düzenleme Programı

Movie Maker, normal kullanıcılar için oldukça kullanışlıdır. Temel düzenleme özelliklerine sahip olan program, ücretsiz olmasıyla da bir çok kullanıcı tarafından tercih edilir.

Müzikli, anlatımlı ev filmleri, slayt gösterileri hazırlayabileceğiniz program ayrıca bir çok geçiş ve efekti de destekliyor

Bilgi İçin : Windows Movie Maker

İnternet Videoları Nasıl İndirilir ?

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.