Instagram İpuçları

Instagram ipuçları sayesinde fenomen olmak aslında zor değil. Instagram‘a fotoğraf yüklemeden önce dikkat etmeniz gereken birkaç ipucu bulunuyor. Eğer doğru bir şekilde fotoğraf yüklerseniz hem takipçi hem de beğeni sayınızı arttırabilirsiniz. Sizler için en iyi Instagram ipuçlarını bir araya getirdik.

Instagram İpuçları

Her fotoğrafı Instagram’a yüklemeyin

Fotoğraf seçiminde titiz davranın. Kalitesi düşük ve ilgi çekici olmayan fotoğrafları Instagram’a yüklemeyin. Kalitesiz ve ilgi çekmeyen fotoğraflar, takipçilerinizin zaman akışını çöplüğe çevirebilir ve tepki alabilirsiniz.

Instagram’a fotoğraf yüklerken Hashtag kullanın

Hashtag tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi Instagram’da da çok büyük önem taşıyor.

Hashtaglerinizin Instagram’a yüklediğini fotoğraflar ile uyumlu olmasına dikkat edin. Örneğin; yiyecek resmi paylaşıp altına araba ile ilgili hashtagler yazmayın.

Instagram’da #love #cute #happy gibi popüler hashtagleri de kullanabilirsiniz. Hashtaglerinizi İngilizce kullanmanız size artı puan olarak yansıyacak.

16-08/30/en-iyi-instagram-ipuclari.jpg

Birde her kelimeyi hashtag ile yazanlar oluyor bu da çok ama çok yanlış bir tercih. Örnek; #canın #ile #çok #güzel #bir #gün. Bu şekilde hashtag olmaz.

Zaman seçimi çok önemli

Instagram’daki takipçilerinizin ne zaman çevrimiçi olduğunu önce gözlemleyin daha sonra fotoğraflarınızı o saatlerde yüklemeye özen gösterin. Gecenin 4’ünde fotoğraf yüklemek yerine prime time‘da fotoğraf yüklemeyi tercih edin ki beğeni sayınız artsın.

Konum bilgisi ekleyin

Çekmiş olduğunuz fotoğrafları Instagram’a yüklerken “Konum Ekle” bölümünden fotoğrafın çekildiğini konumu ekleyin. O bölgede arama yapan diğer kullanıcılar bu sayede sizi bulabilir. Instagram profilinizin gizli olmamasına dikkat edin ki takipçi kazanabilin.

16-08/30/instagram.jpg

Fotoğraflara filtre ekleyin

Instagram’a fotoğraf yüklemeden önce VSCO Cam veya Prisma gibi uygulamalar ile fotoğraflarınıza renk katın. Farklı uygulama yüklemek istemiyorsanız ise mutlaka Instagram’ın bünyesindeki  filtreler ile fotoğrafınızı düzenleyin.

Instagram fotoğrafınızı paylaşın!

Instagram’a yüklediğini fotoğrafı; Facebook, Twitter, Tumblr, Flickr veya Swarm gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşın.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Muhteşem yazı olmuş teşekkürler çok faydalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir