Facebooktaki Yazışmalar Bilgisayara Kaydediliyor mu?

Facebooktaki yazışmalar bilgisayara kaydediliyor mu

Bir çok kişi facebook yazışmaları ile ilgili bir çok sorular sormakta. Bu yazımızda bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Öncelikle gelen sorular facebooktaki yazışmalar bilgisayara kaydediliyor mu? Hiçbir şekilde yazışmalarınız bilgisayara kaydedilmez. Yani mesajlarınızı silseniz veya silmesenizde bilgisayara kaydedilmez.

Ancak burada bir püf nokta var. Bazı özel programlar eğer bilgisayarınızda kurulu ise yazışmalarınızı kaydedebilir. Ancak bu programları kurmak, ayarlamak için teknik bilgiye ve Facebook Kullanıcı Adı, Şifrelerinize gereksinim var. Yani facebook kullanıcı adınız ve şifreniz başkasında yoksa korkmanıza gerek yok.

Diğer bir husus facebookta girdiğiniz gruplar, baktığınız kişi profilleri ve açtığınız her sayfayı bir başkası bilgisayarınıza girip anında çıkarabilir. Örneğin Google Chrome için CTRL+H tuşuna bastığı anda nerelere bakmışsınız hangi profillere bakmışsınız ortaya çıkar.

Bu nedenle eğer başkasının görmesini istemiyorsanız Google Chrome kullanıyorsanız CTRL+SHİFT+N tuşlarına basarak gizli sekmede açın veya İnternet Explorer kullanıyorsanız İnternet Araçlarından Gözatma Geçmişini Sil kısmını aktif edin. Böylece sayfayı kapattığınız anda herşey buhar olup uçar :))

Ha nasıl yapılır derseniz bunu da yazarım. Ama dediğim gibi yazışmalar (mesajlaşmalar) bilgisayara kaydedilmez.

Kaynak: Tech-Worm

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir