Instagram’ da Hikâyeler Artık Daha Doğal Reklamlar Olacak!

Bildiğiniz üzere Instagram‘ ın Snapchat’ ten kopyaladığı popüler özellik olan hikâyeler özelliği yoğun bir şekilde kullanılmaya devam ediliyor. Bu kapsamda şirket Mart ayından beri hikâyeler tarafında reklam gösterimlerine başlamıştı. Ancak söz konusu bu reklamlar bir yapım sürecinden geçtiği için hikâyeler arasında oldukça yapay bir görünüm sunuyordu. Şirket ise bu sorunu çözmek için reklam verenlere hikâyeler içine reklam yerleştirmeleri için farklı ve yeni araçlar sunmayı hedefliyor. Artık Instagram’ da reklam kampanyası hazırlayan şirketler Instagram hikâye reklamları hazırlarken standart olan hikâye oluşturma araçlarını kullanabilecekler.

Hikâye görünümleri daha doğal bir hal alacakken kullanıcıların bu içeriklerin reklam olduğu bilgisi yine devam edecek. İçeriğin reklam olduğuna dair ibare ise sol üst köşede bulunacak.

Instagram’ ın bu hikâyeler özelliğini hatırlayacak olursak bu özellik geçtiğimiz senenin Ağustos ayı ile beraber kullanıcılara sunulmuş ve Snapchat’ ten esinlenmişti. Instagram’ da yer alan şirketlerin yüzde 50′ sinden fazlası son 1 ay içerisinde reklam hikâyesi paylaşmış durumdalardır. Bakalım hikâyeler özelliği daha ne derece geliştirilmeye devam edilecek göreceğiz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.