AVG Antivirüs Nasıl Silinir ?

Daha önce buradaki yazımızda AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır? konusuna değinmiştik. Bu yazımızda AVG Antivirüs Nasıl Silinir konusunu ele alacağız.

AVG bünyesinde birçok kullanışlı özelliğe yer verse de kimi zaman çeşitli problemler nedeniyle ihtiyaçlarımızı karşılamayabiliyor. Bilgisayarımıza yüklü olan bir başka yazılım ile yaşanan uyumsuzluklar gibi problemler AVG’nin sistemimizde çalışmamasına, sistemimizi yavaşlatmasına veya kilitlemesine sebep olabilmekte.

İster AVG Antivirüs‘ün sunduğu virüs korumasından memnun olmayın, isterseniz de AVG’yi yaşadığınız yazılımsal uyuşmazlıklardan ötürü sistemizde çalıştıramayın, her iki durumda da AVG Antivirüs yazılımını sisteminizden kaldırmanız gerekecektir. Biz de bu işi nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda resimli olarak anlatacağız.

AVG Antivirüs Nasıl Silinir ?

AVG Antivirüs’ü sisteminizden kaldırmak için ilk olarak Windows’un program ekleme ve kaldırma arayüzüne erişmemiz gerekiyor.

Eğer Windows XP işletim sistemini kullanıyorsanız başlat menüsünü açın ve sağ taraftan Denetim Masası’nın üzerine tıklayın:

AVG Antivirüs Nasıl Silinir?

Denetim Masası açıldıktan sonra seçenekler arasından “Program Ekle veya Kaldır” seçeneğini seçin:

AVG Antivirüs Nasıl Silinir?

Eğer Windows 7 kullanıyorsanız Program Ekle veya Kaldır arayüzüne erişmek için öncelikle dosya gezginini açın, sonrasında sol tarafta yer alan “Bilgisayar” bölümünün üzerine tıklayın. Son olarak yukarıdan “Program kaldır veya değiştir” bölümünün üzerine tıklayın:
AVG Antivirüs Nasıl Silinir?

Eğer Windows 8 kullanıyorsanız Program Ekle veya Kaldır arayüzüne erişmek için başlat tuşunun üzerine farenin sağ tuşuyla tıklayın ve açılan menüden “Programlar ve Özellikler” seçeneğini seçin:
AVG Antivirüs Nasıl Silinir?

Program Ekle veya Kaldır arayüzü açıldıktan sonra “AVG 2015″i seçin ve üzerinde farenin sağ tuşuna tıklayın. Sonrasında “Kaldır” seçeneğini seçerek kaldırma işlemini başlatın:

Kaldırma işlemi başladığında karşınıza gelen ilk pencerede alt taraftaki “İleri” tuşunun üzerine tıklayın:

Bir sonraki adımda karşınıza 2 farklı seçenek sunulacak. Eğer daha sonradan AVG’yi tekrar bilgisayarınıza yüklemeyi düşünmüyorsanız yeşil alan içerisindeki kutucukların üzerine tıklayarak söz konusu ayarların kaldırılmasını sağlayın. Eğer AVG’yi bir süre sonra tekrar kullanmayı düşünüyorsanız burada herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok. İşlemler tamamlanınca alt taraftaki “İleri” tuşuna tıklayın ve kaldırma işlemini başlatın:

Kaldırma işlemini tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı tavsiye ederiz. Umarız yazımız ihtiyacınızı kkarşılamıştır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.