AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır? AVG Antivirüs ile virüsler nasıl temizlenir? sorularını cevaplayacağız.

AVG Antivirus bilgisayara bulaşmış virüsleri temizlemek amacıyla kullanabileceğimiz pratik bir antivirüs yazılımı olarak dikkatlerimizi çekiyor. Piyasada pek çok farklı alternatif bulunsa da kullanım kolaylığı ve anlaşılabilirlik açısından AVG çoğu rakibini geride bırakıyor.

AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır?

Teknik konularda yeterli tecrübesi olmayan kullanıcılar bile AVG Antivirus ile bilgisayar koruma ve virüs temizleme işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilir. AVG Antivirus son derece sade ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Daha önce herhangi bir antivirüs kullanmamış olsanız dahi aşağıda değineceğimiz direktifleri takip ederek sisteminizi zararlı yazılımlardan temizleyebilirsiniz.

Zararlı yazılımları temizlemek için öncelikle AVG Antivirus’ü aşağıdaki bağlantımızı kullanarak bilgisayarınıza indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Kısa bir kurulum işleminden sonra AVG kullanılabilir konuma gelecek.

AVG AntiVirus Free İNDİR (Ücretsiz Virüs Koruma Programı)

AVG Antivirus ile Virüsler Nasıl Temizlenir ?

AVG Antivirus’un ana ekranı tüm özellikleri organize bir şekilde sunuyor. Bu ekran üzerinden tarama işlemlerini gerçekleştirebilir, dijital kimliğimizi güvence altına alabilir, e-postalarımızın zararlı içerikler barındırıp barındırmadığını kontrol edebilir ve firewall’u aktifleştirebiliriz.
AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır?
Bu ekranda yer alan özelliklerin altında sunulan fonksiyonların bazıları ne yazık ki ücretli versiyonda açık oluyor. Fakat temel seviye kullanıcıların ücretsiz versiyonda sunulanları yeterli bulacaklarını düşünüyorum.
Tarama işlemini başlatabilmek için Şimdi Tara butonuna tıklamamız gerekiyor.
Bu butona bastığımız zaman AVG bilgisayarımız üzerinde kapsalı bir tarama işlemi başlatacak. Fakat tarama işlemini belirli dosyalar ve klasörler üzerinde gerçekleştirmek istiyorsanız hemen sağ tarafından bulunan dişli ikonuna sahip olan butona tıklamamız gerekiyor. Bu butona tıkladıktan sonra karşımıza çeşitli seçenekler sunulacak.
AVG Antivirüs Nasıl Kullanılır?
Zaman, Taramaları Yönet: Bu seçenek ile tarama işlemlerini belirli zaman dilimlerine atayabiliyoruz. Bu sayede biz tarama işlemini başlatmasak bile belirlediğimiz zaman diliminde tarama gerçekleştirilmiş oluyor.
Tüm Bilgisayarı Tara: Bu seçenek altında sunulan özellikleri tamamen biz kontrol edebiliyoruz. Yine dişli butonuna tıklayarak ne tarama işlemini dilediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz.Belirli Dosyaları veya Klasörleri Tara: Tam tarama yerine belli klasör ve dosyaları bu seçenek ile tarayabiliyoruz.

AntiRootkit Tarama: Rootkitleri bu fonksiyon ile tarayıp etkisiz hale getirebiliyoruz.

Tarama işlemlerinin taratılan dosya ve klasör boyutuna göre değişkenlik göstereceğini unutmayın. Genel olarak başarılı sonuçlar ortaya koyan AVG Antivirus, bilgisayarını derinlemesine temizlemek isteyen kullanıcıların dneemesi gereken seçenekler arasında yer alıyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.