YouTube Kanalı Nasıl Açılır ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

YouTube’da kanal açmak ve para kazanmak istiyorsanız kaliteli bir YouTube Kanalı Nasıl Açılır yazımızda anlatıyoruz.
Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube ile oluşturacağınız görsellerle milyonlarca insana ulaşma şansınız var. Uygun görsel tasarım ve içerikle zamanla kanalınızla gelir elde imkanınız da bulunmakta.

Ülkemizde ve dünyada para kazanma özelliği açıldığı günden beri birçok insanın hayatını değiştiren YouTube’a katılmak için geç kalmadınız!

Eğer sizde yüksek izlenimler alan ve abonesi bol olan bir YouTube kanalı açmak istiyorsanız mutlaka aşağıda anlatacağımız temel adımlara uyarak ilerlemeye çalışın. İşte karşınızda dev hizmetimiz, içinizdeki YouTube yıldızını ortaya çıkacak olan YouTube kanal açma rehberimiz!

YouTube Kanalı Nasıl Açılır ?

Adım 1: YouTube Kanalınız için Orijinal Bir Fikir Bulma

Öncelikle açmak istediğimiz YouTube kanalı diğer YouTube kanallarından farklı olmalı. Aynı zamanda YouTube severler tarafından talep gören, özgün ve becerebileceğimiz bir fikir bulmamız lazım.

Aslında YouTube kanal açma olayının en önemli kısmı da burası diyebiliriz. Eğer piyasada olan, birbirinin kopyası YouTube kanallarından açarsanız hem kanalı tutturmanız çok zor olacaktır hem de bu süreçte muhtemelen pes edip YouTube’u bırakacaksınızdır. Bu nedendendir ki YouTube kanal açan 100 kişiden en az 80’i açtığı kanalı devam ettiremiyor.

Peki açacağımız YouTube kanalının fikrini nasıl bulacağız? İşte bu noktada kendinize dönüp bakmanız gerekiyor. Benim becerebildiğim ve yaparken insanların eğleneceği veya bilgilenebileceği (bu iki şarta yazının ilerleyen kısımlarında değineceğiz) hangi yeteneğim var? Bu soruyu kendimize yöneltiyoruz. Cevap alamazsanız üzülmeyin!

Her insanın başarılı olabileceği elinden gelebilecek bir kategori vardır sadece bunu keşfetmeniz gerekiyor. Keşfetmek için ise özellikle yabancı YouTube kanallarını araştırmaya koyuluyoruz. Bu adresten  dünya geneli en başarılı 500 YouTube kanalının listesini açıp, tek tek tıklayıp içeriklerine bakıyoruz.

YouTube Kanalı Nasıl Açılır ?

Gördüğünüz gibi YouTube’da ülkemizde eşini görmediğiniz bir kategori. Bu YouTube kanalının bir çeşit versiyonunu ülkemizde açıp sizde YouTube yıldızı olabilirsiniz!

YouTube Videolarınızın İzlenmesini Artıracak 9 Öneri

Adım 2: YouTube Kanalı için Profil Resmi ve Kapak Resmi

YouTube Kanalı Nasıl Açılır ?

Fikrimizi bularak YouTube kanal açma işinin en önemli kısmını tamamlamış olduk fakat henüz yeni başlıyoruz! Biliyorsunuz ki her fikri olan YouTube’da kanal açıp sonrasında parlayıp bir yıldız haline gelemiyor. Önemli olan kanal açmak için bulduğumuz fikri güzel bir şekilde izleyenlerimize sunup devam ettirebilmek.

Bu noktada kanal profil resmi ve kapak resmimizin son derece iyi tasarlanmış ve YouTube kanalımız ile uyumlu olması gerekiyor. Eğer bu konuda yeteneğiniz yoksa freelancer çalışan tasarımcılara cüzi miktarda harcama yaparak bunları yaptırabilirsiniz.

Adım 3: YouTube Kanalınızın Üslubu Ve Tavsiyeler

Az önce bahsettiğimiz gibi bir YouTube kanalının başarılı olması için ya bilgi verici nitelikte olması gerekiyor ya da eğlenceli nitelikte olması gerekiyor. Bir de bu ikisinin birleşimini yapabilen kanallar var ki işte onlar birer YouTube yıldızı haline geliyorlar.

Bu kapsamda kanaldaki videoları bu özelliklere uygun nitelikte hazırlamalı ve sunmalısınız. YouTube kanalının başarısının devam etmesi için yapılması gereken en önemli ikinci şey ise devamlılık sağlamak. Kendinize bir takvim belirleyin (haftada 2 gün gibi) ve yılmadan başarı gelene kadar videolarınızı kanalınızda yayınlayın!

YouTube Kanalı Nasıl Açılır yazımız burada sona eriyor.

Youtube’un 9 Mükemmel Özelliği

 

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.