AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Uygulaması

iOS uygulama mağazası App Store’daki en popüler uygulamaları sizler için bir araya getirdik. İşte AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Uygulaması

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yılın en iyi uygulamalarını açıkladı. 2016’nın En İyileri  olarak adlandırılan Türkiye App Store listesinde bu yılın en iyi uygulaması Prisma, yılın oyunu ise Clash Royale oldu.

AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Uygulaması

İşte hemen hemen tüm iOS kullanıcılarının akıllı cihazlarında yer alan veya alması gereken AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Uygulaması

Prisma

Apple’a göre 2016’nın en iyi uygulaması Prisma. Prisma uygulaması çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebileceğiniz yardımcı bir araç olarak rol oynuyor. Fotoğraf ve videoları tek dokunuşla sanat eserlerine dönüştüren uygulama, kısa sürede o kadar ilgi gördü ki fazla geçmeden alternatiflerini mağazada görmeye başladık.

Fotoğraflara sanatsal efektler vermesinden dolayı günümüzde oldukça popüler.

Şu anda Android ve iOS platformundan kullanılabilen Prisma uygulaması şimdilik 36 kadar filtre seçeneğine sahip.

Prisma

Prisma Nedir, Nasıl Kullanılır?  yazımızda Prisma hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir, Prisma’da Yaşanan Yavaş Çalışma Sorunu Nasıl Giderilir? , Prisma Boş Bildirim Hatası Nasıl Düzeltilir? ,Fotoğraflardan Prisma Logosunu Kaldırma  başlıklı yazılarımızada bakabilirsiniz.

Prisma iOS İndir (iPhone İçin Fotoğraf Filtre ve Efekt Uygulaması)

MSQRD

Bu senenin ikinci en iyi uygulaması MSQRD seçildi ki kullanıcıların gerçek zamanlı olarak yüzlerini değiştirmelerine izin veren uygulama özellikle iOS platformunda uzun bir süre zirvede kaldı.

MSQRD

Komik ve yüze tam oturan gerçekçi filtreleri ve farklı kategorilere ayrılan filtre çeşitliliğiyle benzerlerinden ayrılan MSQRD, ücretsiz.

MSQRD iOS İndir (iPhone ve iPad için Fotoğraf ve Video Efekt Uygulaması)

Penguen

Listenin üçüncü sırasında okuyucularını gülme krizine sokan meşhur karikatür dergisi Penguen var. En komik karikatürler, çizgi öyküler, yazılar içeren mizah platformunda sunulan tüm içerikler ücretsiz.

penguen dergisi

Yoğun çalışma temposunda gündemden biraz uzaklaşıp gülmek isteyenler için eşsiz bir uygulama Penguen. ”Gülmeyi unuttuk artık” diyenlerdenseniz okumanızı tavsiye ederim.

Penguen iOS İndir (iPhone ve iPad için Resmi Penguen Uygulaması)

Milli Parklar

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak sunulan Milli Parklar uygulamasının 2016’nın en iyileri arası girmesine çok şaşırmadık.

milli parklar

Doğa severlerin keyifle kullanacağı uygulamada milli parklar, tabiat parkı vb. sahaları ziyaret etmek mümkün. Yüksek kalitede fotoğraflar, etkinlikler, haberlerle zengin bir içerik sunan uygulamada kullanıcılar da içeriğe katkıda bulunabiliyor.

Milli Parklar iOS İndir (iPhone İçin Milli Parklar Uygulaması)

Hyper

Apple’ın 2016 en iyi 10 uygulama listesindeki 5. İsim olan Hyper, saat başı kısa ancak etkileyici videoların yayınlandığı ücretsiz bir platform.

Hyper

Özellikle yurt dışında yayın yapan popüler mecraların hazırladığı 10 dakika altı videoların gösterildiği uygulamanın dikkat çeken özelliği tüketilen içeriğe göre video önerilerinin oluşturulmasının yanında gesture desteği sunması.

Hyper iOS İndir (iPhone ve iPad İçin Video İzleme Uygulaması)

Fit365

En iyi uygulamalar listesinde sağlık ve fitness kategorisine giren bir isim olmasaydı şaşırırdık doğrusu. Apple’a göre bu senenin en iyi sağlık uygulaması Fit365. Sağlıklı kilo vermek isteyen ancak spor salonuna gidecek vakit bulamayan kişiler için eksiksiz bir içerik sunuyor.

fit365

Kişiye özel beslenme programından aktivite kaydına bir sağlık uygulamasında aranan her şey mevcut. Üstelik tamamen ücretsiz ve Türkçe. iPhone ve iPad’de çizim yapmayı sevenlerin hoşuna gideceğini düşündüğümüz Folioscope, Apple’ın en iyiler listesine girmeyi başarmış. Basit ancak etkili araçlarla animasyon oluşturmaya izin veren uygulama bu işe yeni başlayanlar için en iyi seçenekler arasında. Ücretsiz olduğundan animasyon hazırlamaya merakınız varsa deneyin deriz.

Fit365 iOS İndir (iPhone İçin Sağlıklı Kilo Verme Uygulaması)

Adobe Photoshop Sketch

Listenin sonlarına doğru yaklaştığımızda çizimle profesyonel olarak uğraşan kişilerin birinci tercihi Adobe ile karşılaşıyoruz.

adobe photoshop sketch

Firmanın eskiz ve boyama uygulaması Adobe Photoshop Sketch, hem iPhone hem de iPad ile uyumlu ve ücretsiz indirilip kullanılabiliyor. Birçok çizim aracı içeren uygulamada oluşturulan çalışmayı tüm katmanlarıyla kaliteli olarak Adobe Photoshop CC veya Adobe Illustrator CC’ye gönderilebiliyor.

Adobe Photoshop Sketch iOS İndir (iPhone ve iPad İçin Eskiz – Boyama Uygulaması)

Nabız

Çalışırken gündemi de kaçırmak istemeyenler için en iyi Türkçe haber uygulaması Nabız, 2016’nın en iyi uygulamaları arasına girmeyi başarıyor. Bu başarıyı 600’ün üzerinde Türkçe haber kaynağı sunmasına, kişiselleştirilebilir haber akışı sunmasına ve ücretsiz olmasına bağlamak yanlış olmayacaktır.

Nabız iOS İndir (iPhone ve iPad İçin Ücretsiz Türkçe Haber Uygulaması)

Alman Usulü

2016’nın en iyi 10 uygulaması listesinde son isim olan Alman Usulü, grup harcamalarını takip etmek adına kullanılabilecek en başarılı uygulama. Kimin kime ne kadar borcu olduğunu anında görebiliyor, yapılması gereken ödemeleri grupla hızlıca paylaşabiliyorsunuz. Grup olarak bir yerlere gidildiğinde borç – alacak çıkarımını en kolay yapabileceğiniz uygulama. Unutmadan, Türkçe ve ücretsiz.

Group Expense Tracker iOS İndir (iPhone İçin Alman Usulü Harcama Takip Uygulaması)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.