AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Mobil Oyunu

iOS uygulama mağazası App Store 2016 yılı içinde çıkmış bazı oyunları “Yılın En İyi 10 Oyunu” sıfatıyla listeledi. İşte AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Mobil Oyunu

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da yılın en iyi mobil oyunlarını açıkladı. 2016’nın En İyileri  olarak adlandırılan Türkiye App Store listesinde bu yılın en iyi oyunu Clash Royale oldu.

AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Mobil Oyunu

Apple’ın seçtiği oyunlar arasında büyük ses getirmiş hit oyunlardan birkaçı bulunduğu gibi, bağımsız olarak geliştirilmiş ve kendine has bir oyun tecrübesi yaşatan özel oyunlar da yer alıyor. Ayrıca oyunlardan bazıları ücretsiz, bazıları da ücretli olarak satışta olan oyunlar.

1 – Samorost 3

Daha önceden Machinarium ve Botanicula gibi klasikleşmiş oyunların geliştiricisinin elinden çıkan Samorost 3 atmosferik bir macera oyunu olarak tanımlanabilir.

Samorost 3’te ana kahramanımız bir uzay cücesi ve bu kahramanımızı yöneterek sihirli fülütünün gizemini çözmeye çalışıyoruz. Bu iş için tamamen yabancı dünyaları keşfetmemiz, farklı yaratıklarla karşılaşmamız ve zorlu bulmacaları çözmemiz gerekiyor.

Samorost 3’ün en güçlü yönleri kendine has dünya tasarımı, sevimli grafikleri ve atmosferi tamamlayan sesler ve müzik efektleri. Samorost 3, App Store üzerinde 12.99 TL’lik bir fiyat etiketiyle satışta. Oyunun dosya boyutu ise 1.33 GB. Samorost 3’ü Android akıllı telefon ve tabletlerinizde de oynayabilmeniz mümkün.

Samorost 3 iOS İndir (iPhone ve iPad İçin Macera – Bulmaca Oyunu)
Samorost 3 Android İndir (Android İçin Macera Oyunu)

2 – Clash Royale

2016’nın en büyük sürprizlerinden biri olan Clash Royale, Clash of Clans ile tanıdığımız Supercell’in geliştirmiş olduğu, kendine has oyun stiline sahip olan bir stratejik kart/kale savunma oyunu olarak tanımlanabilir.

Clash of Clans’tan görmeye alışık olduğumuz kahramanlara yer veren Clash Royale’de kartlarımızı kullanarak diğer oyuncularla heyecan dolu gerçek zamanlı savaşlar yapıyoruz. Oyundaki temel amacımız ise kendi kalemiz düşmeden rakibimizin kalesini ele geçirmek. Farklı büyüleri, kahramanları ve savunma sistemlerini temsil eden kartları kullanarak kendi destemizi oluşturuyoruz ve online arenalara çıkıyoruz. Oyundaki sandıkları açarak ve ganimetleri toplayarak yeni kartlar kazanıyor, destemizi geliştiriyoruz.

Ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir oyun olan Clash Royale, 109 MB gibi düşük bir dosya boyutuna sahip. Oyunun Android sürümü de bulunmakta.

Clash Royale iOS İndir (iPhone ve iPad için Çok Oyunculu Kart Oyunu)
Clash Royale Android İndir (Android için Online Kart Oyunu)
Sitemizde bulunan Clah Royal Rehberi ve İpuçları konularımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3 – FIFA Mobile

Bu sene çıkış yaspan FIFA 17 ile birlikte oyun severlerin beğenisine sunulan FIFA Mobile mobil cihazlarınızda oynayabileceğiniz en başarılı futbol oyunları arasında yer almakta.

FIFA Mobile’da gerçek oyunculardan oluşan gerçek takımlardan birini seçerek farklı liglerde ve dünya çapındaki turnuvalarda kupa peşinde koşabiliyoruz. Yüksek grafik kalitesine sahip oyun, fizik hesaplamaları ve takım yönetimi gibi noktalarda da gerçekçiliği ön planda tutuyor.

FIFA Mobile’da maçlara çıkmanın yanısra bir menajerlik oyununda olduğu gibi takımınızı yönetmeniz de mümkün. Oyunun güzel yönü ücretsiz olması. FIFA Mobile dosya boyutu App Store üzerinde 119 MB olarak listeleniyor. Oyunun Android ve Windows Phone sürümleri de bulunmakta.

FIFA 17 iOS İndir (iPhone ve iPad İçin FIFA 17 Oyunu)
FIFA 17 Android İndir (Android İçin FIFA Mobile Futbol Oyunu)

4 – iSlash Heroes

Eğer içinizdeki ninjayı ortaya salmak istiyorsanız iSlash Heroes kaçırılmayacak bir oyun.

Milyonlarca oyuncu günümüzde halen Fruit Ninja oynuyor. Fruit Ninja’da karşımıza çıkan sebze ve meyveleri hunharca ortadan ikiye ayırıyorduk.

iSlash Heroes’da da yine ninja kılıcımızı kullanarak aynı işi yapıyoruz; fakat bu sefer işin içine zekamızı da katmamız gerekiyor. Yüzlerce bölüme sahip olan oyunda bulmacaları çözebilmek için doğru ve hızlı bir şekilde hamleler yapmalıyız.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz iSlash Heroes, 144 MB’lık bir dosya boyutuna sahip. Oyunun Android sürümü de bulunmakta.

iSlash Heroes iOS İndir (iPhone ve iPad İçin Ninja Oyunu)
iSlash Heroes Android İndir (Android için Ninja Oyunu)

5 – Mini Metro

Mini Metro size her oynadığınızda farklı bir oyun tecrübesi yaşatabilen bir metro simülatörü olarak tanımlanabilir.

Mini Metro’da büyümekte olan şehirlerin ulaşım problemlerini metro hatları oluşturarak gidermeye çalışıyoruz. Şehir büyüdükçe yeni raylar döşeyerek ek hatlar açmamız veya ekstra vagonlar satın alarak daha çok yolcu taşımamız gerekiyor.

Mini Metro’da çizgisel bir gidişat olmaması oyunu daha da heyecanlı yapıyor. Siz oyunu oynadıkça şehirler rastgele bir şekilde büyüyor. Bu nedenle gidişata uygun kararlar almanız gerekmekte.

Mini Metro 12.99 TL fiyatla satışta. Dosya boyutu ise 144 MB. Oyunun Android sürümü de mevcut:

AppStore’da 2016’nın En İyi 10 Mobil Oyunu devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Mini Metro iOS İndir (iPhone ve iPad için Bulmaca Oyunu)
Mini Metro Android İndir (Android için Bulmaca Oyunu)

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.