Kayıp veya Çalınan Android Cep Telefonu Nasıl Bulunur ve Kilitlenir?

Kayıp veya Çalınan Android Cep Telefonu Nasıl Bulunur ve Kilitlenir-TeknolojiDolabı

Google, Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını ücretsiz kullanarak, kayıp ve çalınan android cep telefonları bulma kilitleme nasıl yapılır?

Android cep telefonu ve tabletlerde Cihaz Yöneticisi hizmetini kullanarak Google harita üzerinden, kayıp veya çalınan cihazın yaklaşık konumu ve en ne zaman kullanıldığını kontrol edebilirsiniz.

Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını buradan indirip, Android cihazınıza yükledikten sonra aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

Android Cihaz Yöneticisini aktif etmek ve kullanmak: Bulmak istediğiniz cihazın konum bilgilerine erişmek için Google Gmail hesabı ile oturum açılması gerekiyor. Telefonda Cihaz Yöneticisi, açık olmayan, internet mobil veri ve Wi-Fi kablosuz internet bağlantısı sağlanmayan cihazlarda bu hizmeti kullanamazsınız.

Kayıp ve çalınan android cep telefonları bulma kilitleme

Android.com/ devicemanager adresine giderek Google Gmail hesabınızla giriş yapınız. Çoklu cihazlarda istediğiniz cihazın yanında bulunan okun üstüne tıklamanız yeterli.

Başka bir mobil cihazınız varsa kaybettiğiniz cihazı bulmak için Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını kullanabilirsiniz. Kullanmayı düşündüğünüz cihazda Android Cihaz Yöneticisi uygulaması yüklü olmalıdır.

Kayıp veya Çalınan Android Cep Telefonu Nasıl Bulunur ve Kilitlenir-1-TeknolojiDolabı

Google Chrome'da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görüntülenir-3-TeknolojiDolabı

  1. Uygulamayı yüklediğiniz cihazından Android Cihaz Yöneticisi uygulamasını açınız.
  2. Google Gmail hesabınızla giriş yapınız oturum açılması gerekiyor.
  3. Birden fazla ekli cihaz varsa görüntülemek istediğiniz cihazı seçiniz
  4. Telefonu görmek için telefonunuzdan ekranın üstten alt tarafa doğru parmağınızla hızlıca kaydırınız.
  5. Android Cihaz Yöneticisi ile seçtiğiniz cihazda yaklaşık konumunu görebileceksiniz.

Kaybedilen / çalınan cep telefonu uzaktan kilitleme, silme veya zili çaldırmak

Google Chrome'da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görüntülenir-4-TeknolojiDolabı

Çalınan veya kayıp cihazda Google Gmail hesabı ile oturum açılmış ise, Android Cihaz Yöneticisi uygulaması ile uzaktan cihazı kontrol edebilir, cihazı silmek, cihazı kilitlemek veya uyarı zil tonu mesajını çaldırabilirsiniz.

Not: Android Cihaz Yöneticisi uygulaması kapatılmış, mobil internet veya Wi-Fi bağlantısı kesilmiş cihazlarda, uygulama çalışmamaktadır. Sadece en son bağlantı yapıldığı konumu görebilirsiniz.

Kayıp veya çalınmış cihazın ekranına bir mesaj bırakabilirsiniz. Örnek olarak araması için bir cep telefon numarası.

android.com/ devicemanager adresine hesabınızla giriş yapıp, cihazı seçip, ekrana gelen seçeneklerden Kilitle seçeneğini seçebilir veya Telefon numarası seçeneği kullanılabilir. Gönderdiğiniz telefon numarası, kayıp veya çalıntı cihazın kilit ekranında görüntülenecek.

Kayıp / çalıntı Android Cihaz Yöneticisinden cep telefon numarası kaldırmak için aynı adımlarla, telefon numarası alanında yer alan numarayı sil seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

 

 

Kaynak: Andronova

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Kütahya dedi ki:

    yazdıgınız yazı için teşekkür ederim çalınan telefonlara format atıyorlar bu işlem gine gerçekleşirmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.