Türk Telekom BuluTT Nedir?

Türk Telekom BuluTT Nedir

Öncelikle BuluTT nedir açıklayalım.

BuluTT; sunucu, online kayıt ve depolama hizmeti veren bir sistemdir.

Bu özellik sayesinde size ait kullanma alanınızda bilgilerinizi, dokümanlarınızı, resim ve videolarınızı depolayabilir, yedekleyebilir, internet ulaşımı sağlayan istediğiniz bir aygıtla verilerinize bağlanabilirsiniz.

Daha farklı olarak şöylede anlatabiliriz.

BuluTT ağ, sunucu, barındırma, uygulamalar, servisler gibi paylaşımlı bilişim kaynaklarına erişilmesini sağlayan teknoloji hizmetleridir.

Ayrıca, düşük maliyet ve kullanıcıların memnuniyetini hedefleyen bir sunucu sistemidir.

Sizleri pahalı sunucu yatırımlarından kurtarmayı hedefler.

BuluTT sunucu, herhangi bir fiziksel sunucunun, sanallaştırma teknolojisiyle birbirinden bağımsız ve izole işletim sistemlerinin barındırılmasını sağlayan sunucu hizmetidir.

Türk Telekom’un bu hizmetiyle veri merkezinde depolama, yedekleme, FTP barındırma, yük dengeleme, standart destek paketi ve profesyonel destek paketi hizmetlerini güvenle alabilirsiniz.

Ayrıca 24 saat boyunca müşteri desteği verilmektedir.

Özellikle şirket sahiplerinin, şirkete ait verileri bulundurdukları sunucularının sorunsuz ve kesintisiz çalışmasını sağlamakta.

Güvelik açısından da son derece güvenli bir hizmet olmaktadır.

Piyasadaki pahalı sunucu sistemlerinin yanında, sunucu özelliklerini istediğiniz ölçüde değiştirebileceğiniz BuluTT sunucu ekonomik olarak ta tercih edilen bir uygulama.

Sunucularınızın yüksek bağlantı hızı ile daima ulaşılabilir bir durumda olması tercih sebeplerinden biridir.

En yeni ve en yüksek sanallaştırma teknolojileriyle oluşturulan BuluTT sunucu, işletim sistemi ile sunucu yazılımlarını güvenli bir şekilde barındırır.

BuluTT sunucularda, ihtiyacınız ve tercihiniz doğrultusunda Başlangıç, Eko ve Profesyonel paketler bulunur.

Başlangıç ve Eko paketlerde paylaşımlı kaynak kullanımı ile uygun fiyatlar bulunmakta, Profesyonel paketlerde ise, sizin için özel yapılmış kaynaklar sunulmaktadır.

Uygun bir fiyatla sunucunun size sunduğu tüm olanaklara (disk alanı, IP adresi, hafıza, uygulamalar vb.) istediğiniz anda sahip olabilirsiniz.

Ayrıca dilediğiniz zaman sunucu kaynaklarınızı arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Türk Telekom BuluTT ile uygulamalarınız ve verilerinizi  son derece güvenlikli bir sunucuda barındıracaksınız.

Bunun için BuluTT sunucular, en yeni hali ve son derece esnek sanallaştırma teknolojilerini kalitede oldukça üstün donanımları kullanarak hizmet vermektedir.

Bu hizmeti aldığınızda veri akışınızın çok hızlı olduğunu göreceksiniz.

Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının çoğu önemli bilgilerini, e-postalarını, dokümanlarını fotoğraflarını videolarını kaybetmeden depolama yolları arıyor.

Temel özellikleri arasında güvenlik açısından son derece güçlü olan Türk Telekom Veri Merkezi hizmetlerinde oldukça iddialı.

Kaynak: Nasıl.com (Elenur GÜNEŞ)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir