General Mobile GM 5 ve GM 5 Plus Karşılaştırması

Bu yazımızda tasarım ve teknik özelliklerini kıyaslayarak General Mobile GM 5 ve GM 5 Plus Karşılaştırması yapacağız.

 

General Mobile GM 5 Plus Teknik Özellikleri ‘ni burada, General Mobile GM 5 Teknik Özellikleri ‘ni de burada daha önce ayrıntılı olarak tanıtmıştık.

General Mobile GM 5 ve GM 5 Plus Karşılaştırması yazımızda General Mobile’ın bu iki yeni telefonu hakkında tasarım, ekran, teknik özellik ve bunun gibi değerlendirmelere yaparak farkları, avantajları ve  dezavantajları nelerdir anlatacağız.

General Mobile GM 5 ve GM 5 Plus Karşılaştırması

GM 5 Plus ve GM 5 Tasarım Farkları

Orta sınıf bir model olarak her iki telefonun da elimize almadan fark edilebilen bir boyut farkı var.  5.5 inçlik General Mobile GM 5 Plus daha dolgun bir telefon olarak öne çıkarken, oldukça profesyonel bir görünüme de sahip. Doğal olarak daha ağır ve prestijli bir havası var. Bunu telefonu avucunuza almadan bile anlayabiliyorsunuz.

General Mobile GM 5 daha sonra raflara yerleşmesini rağmen tasarım olarak sadece boyut farkı ile ilk bakışta dikkat çekiyor. General Mobile GM 5, daha minyon bir tasarıma sahip ve 5 inçlik ekranıyla “ben de buradayım” diyor. Hemen avucunuza oturan, abartılı özelliklere sahip olmayan tasarımı, ekonomik fiyatı ve pratik ergonomisi açısından göz alıcı bir cihaz.

General Mobile GM 5 Plus ve GM 5 karşılaştırması

GM 5 Plus ve GM 5 Teknolojik Özellikleri

General Mobile GM 5 Plus telefon Türkiye’de Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip tek telefon. GM 5 Plus, kutusundan Android 6.0 ile çıksa da hemen aynı gün kendini hızla güncelliyor. Bu özelliği ile hızlı ve kararlı bir işletim sistemi sunduğu gibi, kullanıcısına hemen fazladan 90 dakika batarya ömrü de kazandırıyor. 4.5G-LTE altyapısı ile çevrimiçi hayatınıza sürat katan General Mobile 5 Plus, 5.5 inçlik ekranı 401ppi piksel yoğunluğu ve 2.5D kavisli ekranı ile son derece kaliteli bir görüntü veriyor.

GM5 Plus

Gelelim küçük kardeşi General Mobile GM5’in ana teknik özelliklerine; 4 çekirdekli Snapdragon Qualcomm 1,2 GHz işlemcisiyle son derece kararlı bir performans sunan bu cihaz Altın, Uzay Grisi ve Siyah renklerde satılıyor. Siyah renk seçeneği oldukça karizmatik duruyor. Tavsiye edilen fiyat etiketi 699TL (peşin) olan GM 5’in operatörlerin sunduğu 36 aya kadar taksit seçenekleri de dikkat çekiyor.

General Mobile GM 5

Oldukça şık tasarlanmış, ses şiddetini ayarlayabilen mikrofonlu kulaklıklar, Mini USB ve şarj aparatı ile yedek kulaklık yastıkları telefon ile gelen aksesuarlar arasında yer alıyorlar. Aşağıda General Mobile GM 5 Plus ve General Mobile GM 5 karşılaştırma tablosundan teknik özellikleri hemen değerlendirebilirsiniz.

General Mobile GM 5 ve General Mobile GM 5 Plus Karşılaştırması

General Mobile GM 5 ve General Mobile GM 5 Plus Karşılaştırması

General Mobile GM 5 ve General Mobile GM 5 Plus Karşılaştırması

GM 5 Plus ve GM 5 Genel Karşılaştırma

Her iki telefonun fiyat etiketindeki 300 TL’lik fark aslında bu orta sınıf bu iki cihaz arasında seçim yapmayı kolaylaştırıyor. Genel çevrimiçi alışkanlıklarına kusursuz cevap verebilen General Mobile GM 5 ile aralarında gözle görülür bir fark olan GM 5 Plus’ı da daha tercih edilebilir kılıyor. Daha geniş ekrana sahip olan neredeyse küçük kardeşinden iki kere daha fazla performans sunabilen GM 5 Plus öne çıkıyor olsa da; “bana hafif ve bir telefonun yapabileceği gündelik çevrimiçi servisleri kullanıp hızlı çalışabilecek bir cihaz lazım” diyenler beklentilerini yüksek tutmuyorlarsa GM 5’i tercih etmeliler. GM 5 Plus ise daha karizmatik görüntüsü, oyun performansı ve geniş ergonomik ekranıyla biraz daha çekici bir seçim olacaktır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.