iPhone 6S Hatalı Pil Tespiti

Apple beklenmedik şekilde kapanan çok az sayıdaki iPhone 6s için Apple pil değişimi imkanı sunmaya başladı. Peki iPhone 6S Hatalı Pil Tespiti nasıl yapılır ?

Geçtiğimiz haftalarda hatalı olduğu belirlenen iPhone 6s modelleri için ücretsiz pil değişim programı başladı.

Apple geçtiğimiz hafta iPhone 6S modellerinin pilini ücretsiz olarak değiştireceğini açıklamıştı. iPhone 6S ‘inizin pilinde problem olup olmadığını nasıl anlarsınız? Hangi iPhone 6S modellerinin pili değiştirilecek?

iPhone 6S kullanıcılarının son dönemlerde telefonun kendi kendine kapanması ve bu durumun sıklıkla yaşanması üzerine şikayet etmesiyle birlikte Apple, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada bazı iPhone 6S modellerinin pilinde hata olduğunu ve hatalı olduğu tespit edilen iPhone 6S modellerinin pilinin ücretsiz olarak değiştirileceğini açıklamıştı.

iPhone 6S Hatalı Pil Tespiti Nasıl Yapılır ?

Geçtiğimiz yılın eylül ve ekim aylarında üretilmiş cihazları kapsayan pil değişim programı için ilk etapta iPhone 6s kullanıcılarının seri numaralarını Apple Store’da veya yetkili Apple teknik servisinde kontrol ettirmeleri gerekiyor.

Bu programın operatörlerden satın alınmış iPhone 6s’leri kapsamadığını da belirtmekte yarar var. Apple bununla birlikte çatlamış ekran ve benzeri problemlerin bu yeni tamir programı kapsamında onarılmadığının da altını çiziyor.

iPhone 6s’in ekranı veya kasası kırık ise önce önce bu sorunun ücretli olarak düzeltilmesi gerekiyor. Çünkü kırık ekranlı veya kasalı iPhone’dan pili çıkartmak telefona daha fazla zarar veriyor.

Servis kontrolünden önce sizde  seri numarasından bunu kontrol edebilirsiniz.Bunun için öncelikle iPhone 6S kullanıcılarının Ayarlar – Genel – Hakkında kısmına girerek buradan cihazının seri numarasına baklamaları gerekiyor.

Eğer seri numaralarının 4. ya da 5. hanesinde “Q3, Q4, Q5, Q6, Q7, Q8, Q9, QC, QD, QF, QG, QH ya da QJ” karakterlerinden bir tanesi yer alıyorsa sahip olduğunuz iPhone 6S hatalı pile sahip modellerin üretildiği tarihe denk geliyor ve cihazınızdaki pilin değiştirilmesi gerekiyor.

iPhone 6S Hatalı Pil Tespiti

Şu anda Türkiye’deki Apple Store’larda bu ücretsiz pil değişim programı başladı mı bilemiyoruz ancak bu program başladığında eğer siz de iPhone 6S cihazınızda bahseden problemleri yaşıyorsanız ve cihazınız değişim için uygun seri koduna sahipse ücretsiz bir şekilde cihazınızın pilinin değiştirilmesi için Apple’a ulaşabilirsiniz.

Garantili Ürünlerde Tamir Süresi, Onarım, İade Süreci

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.