Facebook Messenger’dan Dropbox Dosyası Nasıl Gönderilir?

Facebook Messenger’dan Dropbox Dosyası Nasıl Gönderilir

Dropbox dosyalarımızı birden çok farklı masaüstü bilgisayar, tablet ve telefon arasında kolayca paylaşabiliyoruz. Dropbox’ın iOS ve Android uygulamaları da oldukça harika. (Dropbox nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır?)

Öyle ki birçok farklı dosya tipini görüntüleyebiliyor, dosyaları uploud edebiliyor, yeni dosyalar oluşturabiliyor ve bunları yönetebiliyoruz. Yeni bir güncelleme ile Dropbox artık kendini Facebook Messenger uygulamasına entegre ederek dosya paylaşımını daha da kolay hale getirdi. Normalde yüz ifadeleri, GIFler ve çıkartmalar için ayarların sunulduğu Messenger arayüzünde artık dosya göndermek için Dropbox seçeneği de bulacaksınız. Bu özelliği kullanması ise oldukça pratik.

Messenger uygulamasını telefonunuzda açın ve dosya göndermek istediğiniz kişiyi seçin. Daha fazla seçeneğin görüntülendiği butona dokunun ve ekranda Dropbox uygulamasını görünceye kadar aşağı kaydırın. Ekrandan uygulamayı seçerek Messenger’dan uygulama göndermeye hazır hale getirin.

Facebook Messenger’dan Dropbox Dosyası Nasıl Gönderilir-1

Göndermek istediğiniz dosyayı seçin ve ardından Dropbox’ın sizin için linki hazırlamasını bekleyin. Dropbox önce dosyayı sizin cihazınıza geçici olarak indirecek. Büyük bir dosya göndermeye hazırlanıyorsanız biraz beklemeniz gerekebilir. Dosya gönderilmeye hazır olduğunda otomatik olarak Messenger uygulamasına geri döndürüleceksiniz. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken ekrandaki onay butonuna basmak olacak.

Facebook Messenger’dan Dropbox Dosyası Nasıl Gönderilir-2

Bu özelliğin çalışması için Dropbox uygulamasının cihazınızda yüklü olması gerektiğini unutmayın. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız uygulamayı güncelleyerek dosya gönderme işlemini tekrarlayabilirsiniz. Dosyanızın gönderilip gönderilmediği konuşma penceresindeki bildirim işaretiyle gösterilir.

Kaynak: Akıllı Telefon (Ultron)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.