Akıllı Telefonunları Hızlı Şarj Etmenin Yolları

Akıllı Telefonunları Hızlı Şarj Etmenin Yolları

Akıllı telefonlarımız bizim elimiz kolumuz gibi oldular ve kullanmakta olduğumuz telefonun batarya ömrü ne kadar uzun ise bizde o kadar işlerimizi kolaylıkla yürütebiliyoruz.Telefonumuzun şarjı azaldığında ise ilk olarak bir priz ya da taşınabilir şarj aletine sığınıyoruz.(Bakınız: Powerbank Nedir? Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?)

Telefonumuzu çok kısa süre içerisinde, olduğundan daha hızlı şarj etmek için birçok yollara başvuruyoruz ancak bunlar telefonumuza zarar verebiliyor. (Cep Telefonda Hızlı Şarj Nedir? Hızlı Şarj Zarar Verir mi?)

Bu yazımızda akıllı telefonunuzu daha kısa sürede şarj etmenin yollarını anlatıyoruz.

iPhonu’umu nasıl hızlı şarj ederim? Android telefonumu nasıl hızlı şarj ederim?

Telefonunuzu kendi orijinal ürünleri ile şarj edin

Akıllı Telefonunları Hızlı Şarj Etmenin Yolları-1

Akıllı telefon satın aldığınızda kutu içerisinde firmanın size sunmuş olduğu orjinal aksesuarları bulunmakta ve bu aksesuarların içerisinde belki de en önemlisi şarj kablosu ve şarj adaptörü oluyor.

Bu aksesuarlar telefonunuzu en sağlıklı ve uzun ömürlü olarak kullanabilmenizi sağlar.

Telefonunuzu farklı markaların sarj adaptörü ile sarj etmek istediğinizde ise telefonunuzun ömrü ve batarya süresi kısalmaya başlar, bunun nedeni adaptör içerisinde devrelerin telefonunuz ile uyumsuz olarak çalışması ya da telefonunuza aşırı bir güç vermesidir.

Telefonunuzun kendi orijinal ürünleri piyasadaki diğer ürünlerden biraz da olsa pahalıdır ancak telefonunuzun ömrünü kısaltmamak için orijinal sarj ürünlerini kullanın. (Sahte Şarj Cihazı İle Orijinal Şarj Cihazı Nasıl Ayırt Edilir?)

Telefonunuzu kullanmadığınız zaman kapatın

Akıllı Telefonunları Hızlı Şarj Etmenin Yolları-2

Akıllı telefonlar kullanılmadığı zaman sadece açık kalmasında bile ciddi olarak bir enerji tüketimi sarf ederler. Telefonunuzu kapatmanız halinde ise enerji tüketimi olmaz ve telefonunuzu daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Eğer akıllı telefonunuzu kapatamıyorsanız, telefonunuzu uyku moduna ya da uçak moduna alarak telefonunuzu olduğundan daha fazla güç harcamasının önüne geçebilir ve daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayardan şarj etmeyin

Telefonunuzu bilgisayardan şarj etmeyin

Akıllı telefonları daha hızlı şarj etmek için yukarıda iletmiş olduğumuz bilgilerden faydanabilirsiniz ancak telefonu bilgisayar üzerinden şarj etmek telefonu çabuk sarj etmiyor aksine telefonunuzu olduğundan çok daha yavaş bir şekilde şarj ediyor. Bu da sizin daha fazla zaman kaybetmenize sebep verir.

Kaynak: Akıllı Telefon (Umut Yılmaz)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir