ASUS ZenFone Max’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

ASUS ZenFone Max'da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

ASUS’un yeni devasa bataryaya sahip olan akıllı telefonu ZenFone Max, ilk satışa çıkmasından itibaren büyük bir ilgi gördü. Uygun fiyatlı olması ve yüksek batarya kapasitesi ile uzun süre kullanım ömrü sunan ASUS ZenFone Max‘in en çok kafaları karıştıran özelliği ekran görüntüsü nasıl alınır konusunda oldu ve biz de sizlere ASUS ZenFone Max’in nasıl ekran görüntüsünün alındığını detaylıaca anlatıyoruz.

Birinci Yöntem: Ses kısma ve güç tuşu ile ekran görüntüsü alma

ASUS ZenFone Max'da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır-1

Çoğu android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonların ekran görüntüsünü alma yolu aynıdır.

ASUS ZenFone Max için ise ilk yöntem güç ve ses kısma tuşlarına aynı anda 2 saniye basılı tutarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekran görüntüleri galerinizde “Ekran görüntüsü” klasörüne gitmektedir.

İkinci Yöntem: Telefonunuzun hızlı ayar penveresinden ekran görüntüsü alma

ASUS ZenFone Max'da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır-2

Telefonunuzun hızlı ayar penceresini indirerek, sağ üst köşede bulunan hızlı ayar pencerelerini düzenle seçeneğine basmanızın ardından karşınıza yapılandırabileceğiniz kolay ayarlar gelecektir. Daha sonra ise bu menüden “Ekran görüntüsü” seçeneğini işaretleyip “kaydet” butonuna basmanızdan sonra hızlı ayarlar menüsüne “Ekran Görüntüsü” seçeneği eklenecektir. Hangi ekranın görüntüsünü almak isterseniz tek yapmanız gereken sadece hızlı ayar penceresini aşağı indirip ekran görüntüsü seçeneğine basmanızdır.

(Asus Zenfone Hard Reset Nasıl Yapılır?)

(Asus ZenFone Cihazlarda Yazı Boyutu Nasıl Değiştirilir?)

Kaynak: Akıllı Telefon (Umut Yılmaz)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. ilginç Bilgiler dedi ki:

    asus gerçekten ilginç telefon. O kadar çok yüksek özellikler, ucuz fiyat politikası ama hala tutturamadı. demek daha çok ekmek yemesi lazım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.