Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile

18 Facebook İpucu ve Hilesi

Aylık 1 milyardan fazla kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı konumundaki Facebook, günden güne hem masaüstü hem de mobil platformlarda gelişme gösteriyor. Neredeyse her ay gerek bireysel gerekse de kurumsal kullanıcıları ilgilendiren yeni bir özelliğiyle tanışıyoruz.

Çoğumuzun olmazsa olmaz mobil uygulamaları arasında olan sosyal ağın herkesçe bilinmeyen özelliklerini derleyelim dedik.

Haber Kaynağını temiz tutmak sizin elinizde

Facebook Kullanımı için 18 İpucu ve Hile-1

Facebook arkadaşlarımızdan, takip ettiğimiz kaynaklardan gelen son paylaşımlara göz attığımız, güncellemeleri yansıtan Haber Kaynağı (News Feed) Facebook’u çok aktif kullanıyorsanız kesinlikle düzenlemeniz gereken bir alan. Bu alanı daha sade hale getirmek için Ayarlar menüsünde zaman harcamanız gerekmiyor. Sol üstte Sık Kullanılanlar bölümünde Haber Kaynağı üzerine gelip Tercihleri Düzenle dediğinizde Haber Kaynağınıza hızlıca çeki düzen vereceğiniz açılır pencere çıkıyor.

Facebook hesabınız öldüğünüzde ne olacak?

Facebook hesabınız öldüğünüzde ne olacak

Çok önemli bir şahsiyetsiniz veya dünyanın önde gelen şirketlerinden birinin kurucususunuz ve öldüğünüzde Facebook hesabınızın ne olacağını düşünüyorsanız Mark Zuckerberg sizi düşünerek Facebook güvenlik ayarları arasına Hesap Varisi (Legacy Contact) eklemiş. Vefat ettiğinizde Facebook hesabınızı bir arkadaşınıza devretme veya hesabınızın silinmesini talep etme seçeneğiniz var; Seçim size kalmış. Daha Ayrıntılı açıklama için bakınız : Facebook Hesap Varisi Nedir? Hesap Varisi Nasıl Eklenir?

Kaynak: Tam İndir Blog (Erkan Calp)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir