Eski Tweetler Nasıl Silinir?

Twitter hesabınızda silmek istediğiniz yüzlerce tweet varsa ve bunlarla tek tek uğraşmak istemiyorsanız, herhangi bir sınırlama olmadan nasıl silebileceğinizi Eski Tweetler Nasıl Silinir yazımızda anlatıyoruz.

Twitter, 140 karakterle düşüncelerimizi aktarabildiğimiz küçük bir blog sitesi diyebiliriz. Çok eski bir hesabınız varsa ve yüzlerce hatta binlerce tweet, mention, retweet bulunuyorsa bunları silmek epey zaman alabilir.

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Çeşitli web uygulamalarıylaTwitter’dan Tweetleri Toplu Olarak Silmek mümkün, ancak bu yöntemde ne yazık ki 3200 adet tweet silme sınırı bulunuyor. Biz de bu sınıra takılmamanız için daha farklı bir yol izledik ve çözümü Twitter Archive Eraser uygulamasında bulduk. Twitter Archive Eraser uygulamasını aşağıdaki bağlantıdan indirip, bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Twitter Archive Eraser İNDİR

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Uygulamayı bilgisayarımıza kurduktan sonra yapmamız gereken işlem, Twitter üzerinden tweet arşivimizi indirmek. Tweet arşivinizi istemek için Ayarlar > Hesap > Arşini iste adımlarını izliyoruz. Arşiv hazırlandıktan sonra, hesabınıza bağlı mail adresinize gönderilecektir. Bu dosyayı bir kenarda bekletiyoruz.

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Twitter’dan Tweetleri Toplu Olarak Silmek için şimdi Twitter Archive Eraser uygulamasını başlatıyoruz. Twitter hesabınızı doğrulamak ve oturum açmak için Step 1 ekranında “I accept to share the above information with Twitter Archive Eraser.” Yazılı kutuyu işaretliyoruz ve Sign In butonuna tıklıyoruz. Bu adımdan sonra Twitter’ın doğrulama sayfası açılacak ve size 7 haneli bir PIN verecektir. Bu kodu uygulamada açılan pencereye giriyoruz ve doğrulama işlemini tamamlamış oluyoruz.

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Şimdi ise Twitter’da ne silmek istiyorsanız onu bu ekrandan seçebilirsiniz. Gördüğünüz gibi tweet ve favorilerinizi temizlemek için seçenekler bulunuyor. Biz Delete Tweets seçeneğine tıklıyoruz.

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Açılan pencerede Load/add twitter archive files butonuna tıklıyoruz ve Twitter’dan indirdiğimiz arşivin bulunduğu konumu seçiyoruz.

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Twitter’ı ilk açtığınız günden bu yana olan tüm tweetlerinizi yıl ve ay olarak bu ekrandan seçebilirsiniz. Eğer tamamını silmek isterseniz de Select All butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Bu ekranda ise seçtiğiniz tarihlerde yazmış olduğunuz tweetleri göreceksiniz. Aralarında silmek istemediğiniz tweet varsa hemen yanında bulunan kutudaki işareti kaldırabilir, hepsini seçmek için de Select all kutusunu işaretleyebilirsiniz. Yukarıdaki panelde ise Show retweets only butonuna tıklayarak sadece retweetlemiş olduğunuz gönderileri silmeye başlayabilirsiniz. Seçimlerinizi tamamladıysanız Erase selected tweets butonuna tıklayabilirsiniz.

Eski Tweetler Nasıl Silinir

Tweet silme işlemini aşağıdaki panelden takip edebilirsiniz. Twitter’da toplu tweet silme işlemi işte bu kadar basit. Herhangi bir sınırlama olmaması ise oldukça avantajlı bir durum diyebilirim.

Twitter Hesabıma Başkası Giriyor mu?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir