BMW SUV X7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – BMW SUV X7 Alınır Mı?

Lüks araçlarıyla yıllardan beri tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başaran ve eski modelleri bile gençlerimiz tarafından tutulan BMW, yeni SUV modeliyle karşımıza geliyor. 2019 yılına epeyce sağlam adımlarla gelmeyi hedefleyen BMW, yeni çalışmalarına SUV teknolojisini de ekleyerek yeni yıla giriş yapacak. Bizler de, SUV X7 2019 modeli hakkında elimize geçen bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bakalım 2019 BMW SUV X7 modeli, karşımıza ne gibi özelliklerle gelecek?

BMW SUV X7 Özellikleri

Oldukça pratik bir kasa yapısıyla karşımıza çıkan BMW SUV X7 modeli, kendinden bağımsız 6 adet koltuk barındıracak. Ayrıca malzeme kalitesiyle de araba sektörünü etkilemeyi hedefleyen BMW, yeni aracını X5 modeline kıyasla 23 cm daha uzun yaptı. 5.151 milimetre uzunluğa, 2.000 milimetre genişliğine ve 1.805 milimetre yüksekliğe yer veren BMW, adeta devasa bir teknoloji yığını ortaya çıkarmış.

Standart olarak üzerinde LED farlar ve belirgin çizgiler barındıran BMW SUV X7 modeli, alışılagelmişin dışında bir görüntüye sahip. Aracın bagaj hacmine bakacak olursak da, normal şartlarda 1375 litre olan alan, arka koltukların katlanmasıyla beraber 2569 litreye kadar yükselebiliyor.

Güçlü BMW, Güçlü Motor

BMW, yeni aracıyla beraber yeni seri motorlara da sıcak bakıyor. Yeni aracında 8 ileri Steptronic şanzıman barındıran marka, 340 beygir güç üretiyor ve 6 silindirli benzinli motora yer veriyor. 100 kilometre mesafede yaklaşık 9.0 litre harcama yapan aracın yan alternatifleri de bulunuyor. Aracın 3.0 litre hacmine sahip, 265 beygir güç üreten motor seçeneği de bulunuyor. Bu motor ise, diğer motora göre daha az benzin yakıyor. 100 kilometrede 6.5 litre yakıt harcayan araç, diğer paketlerine göre daha alternatif.

Güvenli Sürüş

BMW, kendini seven insanları da asla ihmal etmiyor. Güvenli sürüş için ne gerekiyorsa SUV X7 modeline entegre yapan BMW, gerçekten de bu konuda çok iyi tutum sergilemiş. Aracın içerisinde Stop & Go Aktif Cruise Kontrol, Direksiyon ve Şerit kontrol asistanı, Şerit değiştirme uyarısı, şeritten ayrılış uyarısı, çarpışma koruması, yanlış yol uyarısı ve kaçınma uyarısı gibi sistemler bulunuyor.

Ayrıca bu mükemmel aracın fiyatının da 1.1 milyon TL ve üzerinde olması bekleniyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir