Volkswagen Jetta Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volkswagen Jetta Alınır mı?

Volkswagen Jetta Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volkswagen Jetta Alınır mı?

Volkswagen’in yeni platformu olan MQB ile üretilecek 2019 Volkswagen Jetta, 7. nesil olarak Detroit Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

7. nesil Jetta, aynı sınıfta yer aldığı başta Audi A3 olmak üzere Arteon ve Golf ile benzer özellikler taşıyor. Özellikle arka ya da yandan bakıldığı zaman Audi A3 ile benzerlikleri dikkat çekiyor. Fakat yenilenen hali ile hem tasarım hem de teknik özellikler açısından daha güçlü hale gelen model, sportif ve şık görünümü sayesinde dikkat çekiyor.

Volkswagen Jetta Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volkswagen Jetta Alınır mı?

Volkswagen Jetta Genel Özellikleri

Hem heybetli ve hem de sportif görünümüne dört çizgili ön ızgarası sayesinde kavuşan Volkswagen Jetta, LED ön farları sayesinde dikkat çekiyor.

MBQ platformuna yer verilen yeni Volkswagen Jetta, aks mesafesi açısından bakıldığında 33 mm artmış ve ulaştığı 2,685 mm ebatı sayesinde yolcularına daha geniş bir bacak mesafesi sunarak, ferahlık sağlamış.

İç tasarım açısından her açıdan yenilenmiş olan Jetta, malzeme açısından daha kaliteli malzemelere sahip olurken, bu özelliği sayesinde neredeyse Golf’e yetişmiş durumda görünüyor.Yeni multimedya ekranı tercih edilen araç, ambiyans aydınlatması eklenince farklı bir iç tasarıma sahip olurken; Active Info Display özellikli tam dijital gösterge paneli ile daha şık ve daha donanımlı bir görüntü kazanıyor. Koltuk olarak ısıtmalı koltukların tercih edildiği 2019 Volkswagen Jetta modelinde 400 watt BeatsAudio ses sistemi hakim olacak. Ama sunulacak birçok özellik kullanıcılar için opsiyonel olarak sunulacak.

Güvenlik açısından da kendini yenilen Jetta’da ön çarpışma uyarı sistemi ve acil durum freni, şerit takip sistemi, ikincil çarpışma önleyici ile adaptif hız sabitleyici gibi özelliklere sahip olacak.

Volkswagen Jetta Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Volkswagen Jetta Alınır mı?

Volkswagen Jetta Teknik Özellikleri

Avrupa’da hangi özelliklerle kullanıcıları ile buluşacağı bilinmeyen 2019 Volkswagen Jetta’nın, ABD’de satışa sunulacak modelinde 1.4 litre TSI motora sahip olacağı ve bu motor sayesinde 148 beygir ve 250 Nm tork güç üreteceği belirtiliyor.

ABD’de yeni Jetta dört farklı (S, SE, SEL ve SEL Premium) donanım ile otomobil severler için sunulurken, her pakette bulunan özellikler farklı olacak.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Erkan dedi ki:

    Türkiye için ne zaman satışa sunulacağı hala belli değil heralde. Bir süre önce VW yetkilileri ülkeye getirmeyeceğini sadece Amerika için satışa sunacağını açıklamıştı. Sanıyorum ki Passat’ın satışlarını gölgelediği düşüncesindeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir