Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir?

Selfie çubuğu denen garip icat özellikle kendi fotoğrafımızı çekmek istediğimizde işe yarıyor. Tabii siz bunu sokağın ortasında yapıp başkalarını rahatsız etmemeye çalışın. Söz konusu icadın ortaya çıkış nedeni ise eski akıllı telefonların ön kamerasının dar bir görüş açısına sahip olması. Kendimizi çekmek istediğimizde kareye başkasını sığdırmak birçok akıllı telefonda oldukça zor. Özellikle eski akıllı telefonlarda böyle bir sıkıntıyı görmekteyiz çünkü ön kameraların asıl üretiliş nedeni görüntülü görüşmeler.Peki Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir?

Selfie çubukları bu esnada akıllı telefonu daha uzaktan tutmamızı yani böylece kare içine daha fazla kişiyi ve manzarayı alabilmemizi sağlıyor. Yeni nesil akıllı telefonlarda ise ön kamera görüş açısının artırılabildiğini görmekteyiz. Böylece selfie çubuğuna olan gereksinim azalıyor. Peki akıllı telefonunuzda geniş açılı bir kamera yoksa ve bu garip çubukları sevmiyorsanız ne olacak? Çözümü basit.

Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir?

Küçük bir uygulama yükleyerek geniş açılı panoramik selfie‘ler çekebilirsiniz. Hem de tahminizin çok çok ötesinde. Öncelikle Panorama Selfie isimli uygulamayı şu adres üzerinden indiriyoruz. Uygulama Google Play üzerinden yayınlanmadığı için telefonumuza kurarken Bilinmeyen Kaynaklar’a izin veriyoruz.

Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir1

Android’de geniş açı panoramik selfie çekmek için uygulamayı kuruyoruz. Bu noktada uygulamanın jiroskop istediğini belirtelim. Aksi halde çekilen fotoğrafların hizalanması (uç uca eklenmesi) teknik olarak zor olacağından uygulama çalışmıyor. Birçok akıllı telefonda jiroskop özelliği mevcut. Yoksa zaten uygulama size bunu ikaz ediyor ve çalışmıyor. Sadece üç adımda “geniş açı panoramik selfie nasıl çekilir?” sorusuna yanıt bulacaksınız.

Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir2

İlk adımda akıllı telefonunuzun ekranının sabit bir şekilde yüzünüze bakması isteniyor. Tabii bu aşamada kamerayı da kapatmamanız gerekiyor. Selfie çubuğu ile denemeniz bu işi mümkünatsız kılacaktır çünkü Android’de geniş açı panoramik selfie çekmek için telefonunuzu muntazam şekilde soldan sağa doğru çevirmeniz gerekecek.

Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir3

Android’de geniş açı panoramik selfie çekmek için yapılması gerekenler son derece basit. Akıllı telefonumuzun ekranına dokunarak çekim işlemine başlayabiliriz. Telefonu fazla titretmeden ve yavaş şekilde döndürmeye çalışın. Ön kamerayı kapatmamaya da dikkat edin.

Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir4

Android’de geniş açı panoramik selfie çekmek için artık hazırız. Telefonu yatay konuma alarak selfie çekmeye başlayabiliriz. Hatta bu işin nasıl da kolay yapıldığını anlatan bir video da aşağıda sizleri bekliyor.

Android Telefondan Panoramik Selfie Nasıl Çekilir? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir